Předprodej byl ukončen, zkus sehnat vstupenky přímo na akci

GOLDEN_EYE: Roman Dragoun, BSP, M.T.O., Abraxas, Krausberry
HUDBA Rock

GOLDEN_EYE: Roman Dragoun, BSP, M.T.O., Abraxas, Krausberry

25. září – 20.11.
Klub OKO, Havlíčkův Brod

O akci

Třetí ročník podzimního koncertního seriálu v havlíčkobrodském klubu Oko.

25.09.2020  Roman Dragoun

09.10.2020  BSP

23.10.2020  M.T.O. Universal

06.11.2020  Abraxas / Livin Free

20.11.2020  Krausberry

Klub Oko Havlíčkův Brod, GPS 49.6082814N, 15.5775706E, www.kluboko.cz

Vystupující

Roman Dragoun (CZ) – https://www.romandragoun.cz/ BSP (CZ) – http://www.michalpavlicek.com/ Abraxas (CZ) – http://abraxas.cz/ Krausberry (CZ) – http://www.krausberry.cz

Více informací

Klub Oko Havlíčkův Brod, GPS 49.6082814N, 15.5775706E, www.kluboko.cz

Česká rocková legenda Roman Dragoun, zpěvák, skladatel a klávesista působí na hudební scéně od poloviny sedmdesátých let. Z rodného Písku se přestěhoval do Brna, kde působil ve skupině Regenerace a poté se stal členem Progres 2. V roce 1983 z Progresu odchází a zakládá skupinu Futurum, se kterou postupně nahrává alba Ostrov země (1984) a Jedinečná šance (1987). Na podzim 1984 získává cenu (tip Vokalízy) za zpěv na pražském festivalu Jany Koubkové – Vokalíza. V roce 1988 přijímá nabídku Michala Pavlíčka a stává se členem skupiny Stromboli (album Shut Down, 1989). Po rozpadu kapely v roce 1990 se podílel na mnoha hudebních projektech: spolupracuje s Bárou Basikovou, Michalem Pavlíčkem, Ravenem, Marakanou, Pavlou Kapitánovou, Leonou Machálkovou a hlavně skládá nové skladby. V současnosti vedle Progresu 2 vystupuje mj. s hvězdnou kapelou Supergroup.cz sestavenou hlasováním fanoušků Rádia Beat.

Support - Petr Hraboš Hrabalik a Jaroslav Vorlíček & CO.

Line up:

20:00 - 21:00  Hraboš a Vorlíček & CO.

21:30 - 23:00  Roman Dragoun

Vstupné v rámci přenosného pasu 100 Kč nebo samostatně 200 Kč.

*****

Ota Balage je prvotřídní skladatel, dirigent a klávesista. Michal Pavlíček se narodil s múzou v duši - poprávu je označován za nejlepšího českého kytaristu a patří mezi současné vrcholné skladatele. Kamil Střihavka je držitel ceny Grammy, oblíbený zpěvák a herec se zlatem v hrdle - jeden z nejobdivovanějších českých tenorů.

První album textované v angličtině a vrcholící singlem I Don’t know (At An Impasse) vyšlo v roce 1993. Rok poté (1994) toto hvězdné trio přišlo s druhým albem v češtině - obsahovalo hity Holka čapni draka, Líbám tě černou, Chaos a také nejznámější Země vzdálená. Písním BSP dominuje nezaměnitelný vokál Kamila Střihavky, dravé kytarové riffy a sóla Michala Pavlíčka a baladické popové klávesy Oty Balage.

Skladba Země vzdálená v listopadu 2019 zvítězila v anketě TV Óčko STAR  o nejlepší porevoluční klip.

After party - BASS

Line up:

20:00 - 21:30  BSP

22:30 - 23:30  BASS

Vstupné v rámci přenosného pasu 300 Kč nebo samostatně 600 Kč.

*****

Získat Malý Taneční Orchestr pro vystoupení v Havlíčkově Brodě se z důvodu značného vytížení herců a ostatních členů souboru rovná malému zázraku. M.T.O. UNIVERSAL v klubu Oko roztočí čtyřhodinovou spršku tanečních hitů od 60. let do současnosti. Přijďte protančit střevíce (pokud tedy bude místo na sále)!!

V podání umělců z Prahy zazní písně superhvězd televizní obrazovky 60. až 80 let (Václava Neckáře, Karla Hály, Pavla Lišky, Waldemara Matušky, Miro Žbirky, Haničky Zagorové i Jany Kratochvílové atd., atd.). Repertoár doplní  světoví Elvis Presley, Tom Jones, Frank Sinatra, Joe Cocker i naši lidoví Promovaní inženýři od Plavců-Rangers, liboví Peter Dvorský a Karel Černoch, poetický Petr Novák a rockoví Katapulti. Z novějších skladeb jmenujme alespoň „Nádherný rój“ Daniela Hůlky, „..a co má být“ Martina Maxy nebo hit „Souměrná“ od Báry Basikové.

Za nástroji i mikrofony se Vám představí přední pražští umělci - František Skála, Zdeněk Lhotský, Aleš Najbrt, členové Divadla Sklep - Tomáš Hanák, Lenka Vychodilová, Jana Hanáková, Fero Burda a virtuosi - Roman Fojtíček, Jiří Kulich Novotný a Luděk Polifka.

Line up:

20:00 - 24:00  M.T.O. Universal

Vstupné v rámci přenosného pasu 250 Kč nebo samostatně 500 Kč.

*****

Legendární kapela Slávka Jandy poctí svoji návštěvou Obyčejnej svět v okresním městě! Kapela vznikla na troskách pražské skupiny Abraam. "Výraz "abra" se hudebníkům zdál rockově magický, tudíž byl ponechán a protože všichni znali desku Carlose Santany Abraxas, která podivnou náhodou licenčně vyšla i u nás, na novém názvu se celkem rychle shodli. A tak v únoru 1976 vlétl do historie našeho rocku exotický motýl zvaný Abraxas." (Internetová encyklopedie rocku)

Skupina Livin Free byla založena na konci roku 2018  zpěvákem a klavesistou Honzou Holečkem (Energit, Blues band Luboše Andršta) jako vlastní authorský projekt. Jako první byl ke spolupráci požádán jeho dlouholetýspoluhráč z Energitu a baskytorová legenda Vladimír Guma Kulhánek, se kterým Honza začal postupně aranžovat materiál k připravovanému  prvnímu albu. Po delší úvaze se rozhodli ke spolupráci přizvat mladé a velmi talentované muzikanty se zdejší klubové scény Tomáše Frolíka a Michaela Noska. Stylově je skupina rocková, ale výhradně  ovlivněna  americkou hudbou, zejména blues a gospelem..

Line up:

20:00 - 21:30  Livin Free

22:00 - 23:30  Abraxas

Vstupné v rámci přenosného pasu 200 Kč nebo samostatně 400 Kč.

*****

„Enfant terrible českého blues, „zpívající bubeník“ Martin Kraus si svoji první opravdovou zkušenost s hraním v kapele odbyl v hanspaulské legendě Bluesberry. Jeho křičené „hitíky“ „Párek v těstíčku“, „Rekreace s ROH“ nebo „Nové wawky“ se staly vděčným zpestřením všech koncertů kapely. Kraus při interpretaci písniček připomínal spíše ze řetězu puštěného divokého démona.“ (Internetová encyklopedie rocku Bigbít)

Krausberry mají na kontě šest studiových alb. První elpíčko natáčejí v roce sametové revoluce. Album nazvané jednoduše „Krausberry“ obsahuje zásadní hity jako Ohníčky nebo Náš dům. Kapela stačí o dva roky později ještě nahrát CD „#### stačí drahoušku“ a poté si dává pětiletou pauzu. Po obnovení kapely Krausberry nahrávají „Na větvi“ (1996), „Šiksa a gádžo“ (1998), „Na hrad!“ (2002) a „Nálada“ (2007). Před dvěma lety, v květnu 2014 je diskografie kapely doplněna o záznam živého vystoupení. Počin „Živě v Malostranské besedě“ nám na dvou discích servíruje celkem čtyřiadvacet skladeb, z nichž většinu důkladně prověřil čas a jsou skutečnými hity – Starý časy, Na hrad, Horoskop, Do nebe, Emil.

Koncertní projev kapely stojí na rtuťovitém Krausovi, jemuž se pro jeho neustálý pohyb na pódiu říká „český Mick Jagger“. „Jeho skvělý, v minulosti mnoha hospodami testovaný, vyřvaný vokál skvěle doplňuje svojí „pološílenou“ mimikou obličeje a pódiovou gymnastikou přesně jako frontman „stounů“ (Encyklopedie Bigbítu).

Line up:

20:00 - 21:00  Traffic Jam

21:30 - 23:00  Krausberry

Vstupné v rámci přenosného pasu 150 Kč nebo samostatně 300 Kč.

*****

Návštěvníci s předplatným zakoupeným prostřednictvím www.smsticket.cz obdrží  před prvním koncertem proti potvrzení o nákupu elektronického předplatného přenosný pas GOLDEN_EYE.HB 2020, jímž se budou prokazovat u vstupu na zbývajících pět koncertů seriálu Golden_eye.hb.

Informace ke koncertům a rezervace: tel. 602 567 728, e-mail: kletecka@thb.cz