Předprodej byl ukončen

Dvoudenní Stockfest - Wohnout, Praying Mantis, Argema, Morava
HUDBA Rock / Pop, FESTIVAL

Dvoudenní Stockfest - Wohnout, Praying Mantis, Argema, Morava

14.8.2020 od 19:00 – 15.8.2020
Letní areál Dobrohostov, Havlíčkův Brod

O akci

Tento způsob léta zdá se nám poněkud šťastným! Oslavte s námi v magickém prostředí letního parketu v Dobrohostově čtvrt století pořádání Stockfestu...

Páteční program:

18:00 III. TŘETINA (www.facebook.com/III.tretina)

19:00 FUGA (www.fuga.webnode.cz)

20:30 MORAVA (www.morava-rock.cz)

22:30 WOHNOUT (www.wohnout.cz)

00:30 KEJVAVÝ KONĚ (www.facebook.com/kejvavykone.cz)

Sobotní program:

17:00 FORTUNA (www.fortunahb.cz)

18:00 ARGEMA (www.argema.cz)

20:00 E.M.I.L. (www.emilhb.cz)

21:30 PRAYING MANTIS (www.prayingmantis.rocks)

23:30 OZZY TRIBUTE CZ (www.ozzy-tribute.cz)

01:00 LIQUID FACE (www.liquidface.cz)

Vystupující

Wohnout (CZ) – web / bandcamp Argema (CZ) – web Praying Mantis (GB) – web Morava (CZ) – web

Více informací

III. TŘETINA – kapela seskupená kolem kapitána havlíčkobrodského hokejového klubu Miroslava Třetiny s přezdívkou Superstar předvedla v loňském roce výborný koncertní set a po roce se vrací na místo činu. Akustické složení čtyřčlenné kapely a repertoár složený z českých i zahraničních hitů opět slibuje příjemný poslechový rozjezd (tentokrát pátečního) programu

FUGA – prastará kapela ze Žďáru nad Sázavou, jejíž vznik se datuje až do roku 1983... Současnost kapely se dá charakterizovat jako blues-rockové setkání po letech pro všechny generace.Starší osvědčené kusy jsou provedeny v trochu novějším podání a ve stejně skvělé atmosféře. Vlastní kusy jsou v nabídce taktéž, jakožto i velmi oblíbený akustický program. Kapela aktivně vystupuje, budoucnost souboru je ve hvězdách, ale zatím svítí...

MORAVA – jen málokterá kapela z Vysočiny má za sebou podobně barvitý a slavný příběh jako Morava. Za více než třicet let svého působení Morava vydala celkem osm řadových alb, poslední s názvem Černobílá v předloňském roce. Kapelu, která v době největší slávy vyprodala Lucernu, polil živou vodou návrat dlouholetého frontmana Františka Petrička před čtyřmi lety. Kdo by neznal hity kapely jako Sblížení, Morava či Miluj se se mnou?

WOHNOUT – "Tak jsme se tu všichni sešli, co myslíš, osobo?" 😎 Kapela, kterou bratři Jan a Matěj Homolovi založili ve stejném roce, ve kterém vznikl Stockfest (1996), velmi brzy po svém založení pronikla do české hudební první ligy. Pomohlo jí k tomu nejen předskakování na velkém turné s Lucií, ale především muzikantská zručnost, vtipné texty a celková lehkost, s jakou tahle partička pluje mezi žánry. Osm let stará skladba Svaz českých bohémů v pátek 3. července 2020 ve 14:30 hodin dosáhla 51.019.069 zhlédnutí, což z ní dělá bezpečně nejsledovanější český videoklip na platformě YouTube. Wohnout na Stockfestu? Dříve nemyslitelné. Svět evidentně zrychluje svý otáčky!

KEJVAVÝ KONĚ – prastará kapela s pozoruhodnou genetickou výbavou, jíž prošla dlouhá řádka brodských muzikantů. Jméno skupiny bylo inspirováno skutečnými osobami - dvěma svatbo-pohřebovými hráči, kteří při hře na svých akcích neuvěřitelně kývali svými mohutnými těly do taktu a také velmi často i mimo něj... Nezaměnitelný projev Karla Čárlího Koutného a volba textů od básníků jako J.H.Krchovský či Egon Bondy vytvořili kult kapely, který přežil do našich dnů.

FORTUNA – společně s kapelou E.M.I.L. stojí za vznikem akce a je jedinou kapelou, která nevynechala žádný z dosavadních 24 ročníků festivalu! Kapelu založil rodák z Dobrohostova Petr Milichovský v roce 1995. Přestože Fortuna změnila složení několikrát, Petr zůstává kapelníkem této plesové party až do dnešních dnů.

ARGEMA – jméno podle jednoho z největších motýlů světa s původním výskytem na Madagaskaru dal kapele společně s dalšími muzikanty Josef Pavka, který legendární kapelu z Uherského Hradiště v roce 1982 spoluzaložil. Původně heavy metalová parta po restartu v roce 1991 zásadně změnila svůj sound a příklon k pop rocku ji přinesl mimořádnou popularitu a dlouhou řádku hitů (Tohle je ráj, Jarošovský pivovar, Modrý pondělí, Prohrát není žádná hamba). Jedna z nejpracovitějších českých kapel má za dobu existence na kontě více než tři a půl tisíce koncertů. Na Stockfestu se Argema představí podruhé, tentokrát s devadesátiminutovým koncertním setem složeným z největších hitů!

E.M.I.L. – jedna ze dvou kapel, které stály za vznikem festivalu. Parta okolo výrazné osobnosti brodské hudební scény Jardy Bořila prošla během devětadvaceti let mnoha personálními změnami. V současné (zčásti omlazené) sestavě vystupuje od roku 2016.

PRAYING MANTIS (GB) – kultovní britská kapela působí na ostrovní scéně od první poloviny sedmdesátých let. Kapelu založili v roce 1974 bratři Tino a Chris Troyovi, kteří v ní stále působí. Jsou zařazováni mezi představitele Nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM). „Samotná hudba Praying Mantis ovšem moc styčných bodů s NWOBHM nikdy neměla. Dodnes se jedná spíše o klasický hard rock, který je střižený AOR a někdy i velikášskými manýry The Queen.“ (z recenze alba Legacy). Diskografie kapely zahrnuje deset studiových alb a tři záznamy živých vystoupení (mj. Captured Alive In Tokyo City). Poslední dvě alba s kapelou natočil současný výtečný zpěvák John Cuijpers. Historicky první koncert Praying Mantis v České republice proběhl 1. listopadu 2019 v havlíčkobrodském klubu Oko. Pozoruhodná kapela předvedla  dokonalý mix hudební show a vstřícnosti vůči fanouškům bez hvězdných manýrů. Jedinečný zážitek!

OZZY TRIBUTE CZ - Havlíčkův Brod má skvělou žánrově čistou revivalovou kapelu. "Je nám ctí, že máme takového rockového pošuka, jako je Ozzy... takže jak říká Mistr: Let the madness begin nebo hezky česky Pojďte si zatrojčit!"

LIQUID FACE – "Už nás to tam přestalo bavit, co se tam dělo v těch různejch kapelách, tak jsme si řekli, že to dáme do kupy… chtěl jsem si vybrat ty nejlepší muzikanty ze Žďárska, tak si myslím, že se mi to asi povedlo,“ vzpomíná se skromností sobě vlastní iniciátor založení kapely zpěvák a frontman Lukáš Mrkvička v jednom z rozhovorů. „Lidi hodně chtěj slyšet takový ty klasicky profláknutý věci jako jsou Kabáti, Harlej, Alkehol – a to od nás neuslyšej. Protože my hrajem hard rock a ne dechovku." Liquid Face za deset let od této víry neustoupil ani o píď a bude dokonalou tečkou sobotního večera!

***

Lokace: letní parket Dobrohostov (HB) * 49.5422408N, 15.5204717E

Areál letního parketu po dobu akce částečně zastřešen dvěma velkými party stany.

Parkování: v místě, bez poplatku.

Stanování: na travnatém prostoru, který je součástí parkoviště poblíž areálu. Prostor není hlídaný, bez poplatku.

Ubytování v Havlíčkově Brodě a okolí: odkazujeme na dlouhý seznam na stránkách Podzimního knižního veletrhu zde.

***

Dvoudenní vstupné (pátek a sobota):

400 Kč v předprodeji do 15. 7. 2020

500 Kč v předprodeji od 16. 7 2020

600 Kč na místě

Jednodenní vstupné:

250 Kč v předprodeji do 15. 7. 2020

300 Kč v předprodeji do 31. 7. 2020

350 Kč v předprodeji od 1. 8. 2020

400 Kč na místě

Předprodej:

1) Vstupenky do mobilu: portál www.smsticket.cz

2) Vstupenky na obchodních místech

HAVLÍČKŮV BROD - Obchůdek Tulipán, Horní ulice

HUMPOLEC - Městské kulturní a informační středisko

Kompletní informace na www.stockfest.cz.