Carmina Burana
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Carmina Burana

úterý 23. listopadu od 20:00
Obecní Dům, Praha
Vstupenka do mobilu
od 990 bez dalších poplatků do 1 590

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 23. listopadu

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Vzhledem ke stálým omezením a nejistotě v provozování kulturních akcí přesouváme termín provedení koncertu Carmina Burana ve Smetanově síni Obecního domu v Praze na finální termín 23.11.2021.
Věříme, že v této době bude situace ohledně pandemie Covid-19 již natolik uklidněná, že koncert bude možné provést v plném rozsahu za účasti více než 160 umělců včetně velkého smíšeného sboru, dětského sboru a sólistů, bez omezení tak, abyste vy, posluchači, dostali 100% zážitek.

Ikonická Carmina Burana v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague rozezní Obecní dům.

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 23.11.2021 ve 20:00 v nejprestižnějším koncertním sále v Čechách - Smetanově síni pražského Obecního domu - jedno z nejpopulárnějších děl hudební historie - Carminu Buranu skladatele Carla Orffa.

Více než sto čtyřicet umělců z Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague a mezinárodní sólisty povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda.

 

„Málokteré klasické dílo se těší takové oblibě napříč generacemi i posluchači různých hudebních žánrů," poznamenal Martin Šanda na adresu Carminy Burany.

Jen skladba O, Fortuna, která zazněla v bezmála stovce filmových a televizních snímcích, byla vyhlášena jednou z nejužívanějších skladeb ve filmovém průmyslu. Kromě toho se však dostala také do hledáčku reklamních producentů, hudebníků a tvůrců počítačových her. Dočkala se tak popových i metalových úprav, remixů (např. od Tiesta), beatboxového coveru nebo přepisu pro sólovou kytaru či bicí.

S odstupem času se tak jeví více než paradoxně, že v době svého vzniku byla Carmina Burana zpochybňována a slova F.J.Ewense, který v roce 1937 pro Kölnische Volkszeitung uvedl, že „není jisté, zda se toto dílo kdy dočká nějaké popularity“, se naštěstí ukázala jako zcela mylné proroctví. Do dnešní doby nebylo takto rozsáhlé dílo překonáno a nenechaly si jej ujít miliony posluchačů po celém světě.

Vystupující

Bohemian Symphony Orchestra Prague (CZ) – web

Více informací

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague

Bohemian Choir Prague

Mezinárodní sólisté

Dirigent: Martin Šanda

Obecní dům - Smetanova síň 23.11.2021 ve 20:00

 

Více na:

www.bsop.eu

https://www.facebook.com/BohemianSymphonyOrchestraPrague/