Carmina Burana
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Carmina Burana

pondělí 9. listopadu od 20:00
Obecní Dům, Praha
Vstupenka do mobilu
od 990 bez dalších poplatků do 1 590

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje 10 dní

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace ohledně koronaviru a vyhlášení restrikcí ze strany Vlády ČR  a Ministerstva zdravotnictví ČR se koncert Carmina Burana přesouvá z původně plánovaného termínu 6.4.2020. Naše společnost je povinna řídit se preventivními opatřeními české vlády. Bezpečnost umělců, diváků a zaměstnanců je naší nejvyšší prioritou. Usilovně pracujeme na novém termínu koncertu Carmina Burana - vaše vstupenka bude platná i pro nové datum, které zveřejníme nejpozději ve druhé polovině června 2020 s ohledem na skutečný vývoj pandemie a rozvolňování ze strany Vlády ČR.

 

O dalším postupu budeme informovat na komunikačních kanálech Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP).

 

Ikonická Carmina Burana v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague rozezní v dubnu Obecní dům.

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 9.listopadu ve 20:00 v nejprestižnějším koncertním sále v Čechách - Smetanově síni pražského Obecního domu - jedno z nejpopulárnějších děl hudební historie - Carminu Buranu skladatele Carla Orffa.

Více než sto čtyřicet umělců z Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague a mezinárodní sólisty povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda.

 

„Málokteré klasické dílo se těší takové oblibě napříč generacemi i posluchači různých hudebních žánrů," poznamenal Martin Šanda na adresu Carminy Burany.

Jen skladba O, Fortuna, která zazněla v bezmála stovce filmových a televizních snímcích, byla vyhlášena jednou z nejužívanějších skladeb ve filmovém průmyslu. Kromě toho se však dostala také do hledáčku reklamních producentů, hudebníků a tvůrců počítačových her. Dočkala se tak popových i metalových úprav, remixů (např. od Tiesta), beatboxového coveru nebo přepisu pro sólovou kytaru či bicí.

S odstupem času se tak jeví více než paradoxně, že v době svého vzniku byla Carmina Burana zpochybňována a slova F.J.Ewense, který v roce 1937 pro Kölnische Volkszeitung uvedl, že „není jisté, zda se toto dílo kdy dočká nějaké popularity“, se naštěstí ukázala jako zcela mylné proroctví. Do dnešní doby nebylo takto rozsáhlé dílo překonáno a nenechaly si jej ujít miliony posluchačů po celém světě.

Vystupující

Bohemian Symphony Orchestra Prague (CZ) – http://www.bsop.eu

Více informací

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague

Bohemian Choir Prague

Mezinárodní sólisté

Dirigent: Martin Šanda

Obecní dům - Smetanova síň 06.04.2020 ve 20:00

 

Více na:

www.bsop.eu

https://www.facebook.com/BohemianSymphonyOrchestraPrague/