Předprodej byl ukončen

Carmina Burana
KONCERT / Hudba – Blues, Jazz, Klasika

Carmina Burana

pondělí 6.6.2022 od 20:00
Obecní Dům, Praha

O akci

  • KONCERT SE PŘESOUVÁ NA 6.6.2022.  VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI.

 

Ikonická Carmina Burana v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague

rozezní v červnu Obecní dům

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 6.června 2022 ve 20 hodin v nejprestižnějším koncertním sále v Čechách - Smetanově síni pražského Obecního domu - jedno z nejpopulárnějších děl hudební historie - Carminu Buranu skladatele Carla Orffa.

160 umělců z Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda. Jako sólisté se představí světově známá sopranistka Noema Erba a sólisté Národního divadla rakousko-brazilský barytonista Daniel Klánský a tenorista Josef Moravec. Vedle klasického sboru vystoupí na koncertě také dětský sbor Rokytka a tím bude zaručena naprostá originalita provedení díla. Celý koncert bude doplněn speciální světelnou choreografií. Bude se tedy jednat o velkolepou audiovizuální show.

 

„Málokteré klasické dílo se těší takové oblibě napříč generacemi i posluchači různých hudebních žánrů," poznamenal Martin Šanda na adresu Carminy Burany.

Jen skladba O, Fortuna, která zazněla v bezmála stovce filmových a televizních snímcích, byla vyhlášena jednou z nejužívanějších skladeb ve filmovém průmyslu. Kromě toho se však dostala také do hledáčku reklamních producentů, hudebníků a tvůrců počítačových her. Dočkala se tak popových i metalových úprav, remixů (např. od Tiesta), beatboxového coveru nebo přepisu pro sólovou kytaru či bicí.

S odstupem času se tak jeví více než paradoxně, že v době svého vzniku byla Carmina Burana zpochybňována a slova F.J.Ewense, který v roce 1937 pro Kölnische Volkszeitung uvedl, že „není jisté, zda se toto dílo kdy dočká nějaké popularity“, se naštěstí ukázala jako zcela mylné proroctví. Do dnešní doby nebylo takto rozsáhlé dílo překonáno a nenechaly si jej ujít miliony posluchačů po celém světě.

Vystupující

Bohemian Symphony Orchestra Prague (CZ) – web

Více informací

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague

Bohemian Choir Prague

Rokytka - počernický dětský sbor

Soprán - Noema Erba

Tenor - Josef Moravec

Baryton - Jakub Tolaš

Dirigent: Martin Šanda

Obecní dům - Smetanova síň 06.06.2022 ve 20:00

 

Více na:

www.bsop.eu

https://www.facebook.com/BohemianSymphonyOrchestraPrague/

Další akce pořadatele

Pop in Symphony: The Epic Symphonic Show - 22. dubna od 20:00, Obecní Dům, Praha

Carl Orff: Carmina Burana - 14. května od 20:00, Obecní Dům, Praha

The Gaming Music Live Vol. 2 - 10. června od 20:00, Obecní Dům, Praha

Pořadatel

Bohemian Music Agency s.r.o.