Předprodej byl ukončen

Po vlastní ose - Velká cesta napříč Asií
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

Po vlastní ose - Velká cesta napříč Asií

pátek 17. ledna od 19:00
Café Práh, Brno

O akci

Cestovatelské promítání o dobrodružné cestě autem přes asijský kontinent, záběry z dronu, inspirace a poznání. Přednáší Jolana Sedláčková.

7 měsíců na cestě, 2 lidi a 1 auto, 23 zemí Asie a Evropy, přes 63 tisíc kilometrů na trase Jihlava (CZ) - Magadan (RUS)

Cesta o hledání úžasných míst, o svobodě a volnosti, o neobyčejných setkáních s obyčejnými lidmi.
Přes Balkán, Turecko a zasněžený Kavkaz jsme se dostali do Íránu, země, která předčila všechny naše představy, okouzlila nás a přirostla nám k srdci. Po Hedvábné stezce jsme putovali až do závratných výšek velehor Střední Asie. Vydali jsme se také do Mongolska, země koní, pastevců a těch nejhorších silnic. A nakonec na nás čekala závěrečná výzva, nechvalně proslulá Cesta kostí a jízda přes Sibiř, kterou tou dobou už zasypával první sníh…
Jak to všechno dopadlo? Jaké je to vydat se na velkou cestu? A jak člověka taková cesta změní?

O autorce:
Jolana Sedláčková během posledních tří let se svým autem najezdila více než 100 tisíc kilometrů v mnoha zemích Evropy, Asie a Afriky. Nejvíce si zamilovala cestování po státech bývalého Sovětského svazu. Baví ji objevovat krásy přírody v málo navštěvovaných destinacích. Mezi nejzajímavější uskutečněné cesty patří výlet do Venezuely v období měnové reformy, loňská návštěva Sýrie či sedmiměsíční cesta napříč Asií s cílem v Magadanu. Hodně fotí a natáčí videa. O přírodě, lidech a zážitcích na cestách píše články do časopisů a také na facebookovou stránku Po vlastní ose.