Předprodej byl ukončen

Trapeři s Robertem Křesťanem
HUDBA World music / Ethno / Folk

Trapeři s Robertem Křesťanem

středa 12. února od 19:00
Musilka, Brno

O akci

Trapeři s Robertem Křesťanem
Legendární brněnská skupina ze sedmdesátých let minulého století - první kapela Roberta Křesťana! Letos slaví neuvěřitelných 45. let na scéně.
Trapeři oprášili staré písničky a na scéně se v novém obsazení znovu objevili v roce 2008. Z původní kapely hrají v těch nových Robert Křesťan (kytara, zpěv), Pavel Petržela (mandolína, zpěv) a Petr Surý (kontrabas). Doplňují je Luboš Malina (banjo, kaval) a Tomáš Buzek (foukací harmonika, zpěv).

Trapeři letos slaví již 45. let od svého vzniku!

Přijďte si poslechnout písničky, jako jsou třeba Pojďme se napít, Královna cest, Balada o cínovejch vlnách, Dostal jsem facku od silnice, Jesse Younger nebo Pět prázdnejch sluncí.

Host: PRŮDUŠKY (45 let)

Více informací

Průdušky
Jsou často označovány jako legendární nebo kultovní kapela českého bluegrassu a newgrassu. Ve skutečnosti je tato parta žánrově mnohem širší a bere si inspiraci i v blues, lidových písních nebo v klasickém sborovém zpěvu.
Na jaře 2019 se Průdušky po pěti letech odmlky opět sešly (členové obohaceni o zkušenosti z kapel Druhá tráva, Tučňáci, Katalog, Greenhorns, skupina Věry Martinové), aby připravily oslavy svých 45. narozenin. Tuto tradici – uspořádání několika koncertů pro své věrné příznivce vždy po pěti letech – založila kapela od 30. výročí svého vzniku a po nich se členové Průdušek vždy pro rozdílné hudební či jiné aktivity zase rozešli. Tentokrát však chtějí pokračovat s oslavami až do léta, neboť kapela vznikla v akademickém školním roce, a mají chuť koncertovat i dál. Od jara Průdušky pravidelně intenzivně zkoušejí, mají v repertoáru přes 30 skladeb, některé nově upravily a pracují na novém repertoáru.
Svatopluk Matějka – kytara
Jiří Eda Panschab – banjo, kytara, zpěv
Martin Tomášek – foukací harmonika, zpěv
Luboš Novotný – dobro
Miroslav Matoušek – housle a zpěv
Jan Panschab – baskytara