Skip Wilkins & Bartet + Vocal Overdose
HUDBA Jazz / Blues / Klasika, PARTY, UMĚNÍ

Skip Wilkins & Bartet + Vocal Overdose

čtvrtek 27. února od 19:00
Klub Šelepka, Brno
Vstupenka do mobilu
Cena 250 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 27. února

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Skip Wilkins je známý americký pianista, který dlouhodobě rozděluje pozornost mezi svůj domov, Pensylvánii (USA), a střední Evropu. Je to člověk se širokým uměleckým záběrem, předně vynikající instrumentální hráč, jehož schopnost improvizace je na špičkové úrovni, ale taktéž skladatel a aranžér. Za svoji dlouholetou kariéru natočil několik CD s přední jazzovou „smetánkou“, jak americkou tak českou.

Skip Wilkins je muzikant tvořivý a často se spojuje nejen s instrumentalisty, ale i zpěváky. Sám má k vokální sféře velmi blízko, protože úzce spolupracuje s přední americkou skupinou New York Voices, pro které aranžuje skladby. Je tvůrcem mnoha acapellových aranží.

Některé z nich divák uslyší i na tomto koncertě v podání vokální skupiny Bartet. Ta vznikla v roce 2016 z bývalých členů amatérského pěveckého tělesa LSDa z Lomnice. Od začátků svého působení směřovalo vždy k moderním žánrům, které jsou pro větší pěvecká tělesa obtížněji uchopitelná. Šest zpěváků pod vedením Barbory Pavlišové pokračuje stejnou cestou, ale vydává se všanc různým žánrům. Počínaje jazzovými standardami, přes českou kotlinu, moderní cluster, pop, funky nebo sambu, završuje vše skladbami Skipa Wilkinse. Zažijete takzvanou pěveckou chemii, která je vždy téměř hmatatelná.

Bartet = Barbora Pavlišová, Zdena Nečesalová, Lenka Mořkovská, Jana Pavlišová, Kamil Vašica, Jiří Chocholáč a Ivan Holas