Josef Zíma
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Josef Zíma

pátek 13. března od 18:00
Společenské centrum Sýpka, Brno
Vstupenka do mobilu
Cena 200 bez dalších poplatků Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 13. března

Sezení vlevo

Základní cena 200 Kč

Sezení vpravo

Základní cena 200 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

JOSEF ZÍMA obrovská herecká i hudební legenda současnosti. Od letošního roku i držitel Thálie za celoživotní výkon.. Pořad se skládá z povídání, vyprávění a samozřejmě zpívání filmových a pohádkových písní.

 

Více informací

Český herec, zpěvák a moderátor. Držitel Thálie za celoživotní operetně-muzikálové mistrovství. Kromě popmusic je známý jako zpěvák české dechovky.

 

Zahrál si v Divadle Na Fidlovačce v pražských Nuslích, v Hudebním divadle v Karlíně i v Komorním divadle v Plzni. Na filmovém plátně se poprvé objevil v roce 1957 a za svou hereckou kariéru vytvořil několik rolí, ale svou hereckou nesmrtelnost si zajistil rolí prince Radovana v pohádce PRINCEZNASEZLATOU HVĚZDOU.

Současně s divadelní dráhou se odvíjela i jeho kariéra zpěváka. Začínal jako zpěvák popmusic, swingu a rokonrolu. Mezi jeho první hity patří píseň Blues pro tebe od Jiřího Suchého. Později nazpíval celou řadu dalších známých písní, mimo jiné také se zpěvačkou Pavlínou Filipovskou, Janou Petrů a dalšími. Úspěšně vystupoval v  televizi zejména jako úspěšný konferenciér.

Od konce70.let se věnuje dechovce a lidovým písničkám, čímž si získal velkou skupinu vášnivých příznivců, hlavně v řadách seniorů. Za svůj život natočil asi 200 písní a získali tři Zlaté a jednu Platinovou desku.

Josef Zíma se udržuje i přes svůj vyšší věk stále ve formě, dodnes vystupuje a jezdí na koncerty po celé České republice. Jeho celoživotním heslem je věta: Nerad se ohlížím dozadu.