Cestovatelské kino: Kuba
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

Cestovatelské kino: Kuba

pátek 20. března od 19:00
Kino Vesmír, Ostrava
Vstupenka do mobilu
Cena 120 bez dalších poplatků Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 20. března

Přízemí

Základní cena 120 Kč

Lóže vlevo

Základní cena 120 Kč

Lóže vpravo

Základní cena 120 Kč

Balkon

Základní cena 120 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Neodolatelné slunce, míchané drinky, exotická kuchyně, nakažlivá hudba, talentovaní tanečníci. Kuba už desetiletí láká do svých osidel cestovatele z celého světa. Ale každé peso má druhou stranu, a i v této lákavé zemi kontrastuje tradiční kubánská zábava s nízkou životní úrovní. Hudba, tanec, doutníky, stará auta, ale i řady na maso a vajíčka. Kubánci jsou jedním z nejvynalézavějších národů na světě a „peoplemetry“ ukazují, že i jeden z nejšťastnějších. Je to jen fraška anebo si tento život opravdu dokáží užívat se svou karibskou noblesou? Seznamte se s místem nedotknutým západním světem a s nádechem socializmu, které naleznete už jen málokde. Provázet nás bude cestovatel a fotograf Lumír Sochorec. 

 

Lumír Sochorec

je fotograf, který rád cestuje a obě tyto lásko zdědil po otci. V průběhu let navštívil na čtyři desítky zemí na čtyřech kontinentech. Kromě Kuby navštívil i USA, Kanadu, Island, Maroko, Jordánsko, Írán, Sultanát Omán, Jemen, Tunisko, Korsiku a Gruzii. „Na svých cestách se snažím zajímat o všechno kolem sebe. Ale nejvíce mne fascinuje příroda, krajina a lidé,“ hovoří. Při svých cestách pořídil desítky tisíc fotografií a natočil desítky hodin videozáznamu.

Více informací

Navštivte různé kouty světa z pohodlí domácí hroudy a poznejte krásy přírody, kultury, umění nebo kuchyně, které vás ohromí svou pestrostí a vynalézavostí. Pojďte s námi poznávat svět!