Gabo Naas Trio & Marta Töpferová
HUDBA World music / Ethno / Folk

Gabo Naas Trio & Marta Töpferová

středa 25. března od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 100 bez dalších poplatků do 200 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 25. března

Základní vstupenka

Základní cena 200 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ITIC, ALIVE

k dostání pouze na místě na základě předloženého průkazu

Základní cena 100 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Argentinské písně ve stylech chacarera, zamba, chamamé, gato v podání mezinárodního tria výjimečného multinstrumentalisty Gabo Naase a renomované zpěvačky Marty Töpferové.

Vystupující

Marta Töpferová (CZ) – http://www.martatopferova.com/

Více informací

Gabo Naas (ARG) – zpěv, kytara, charango
David Hagen (GER) – kontrabas 
Minino Garay(ARG) – bicí a perkuse 
Marta Töpferová – zpěv, kytara, cuatro

Zpěvák a multiinstrumentalista Gabo Naas se narodil v argentinské Patagonii. Jeho hudební začátky ovlivnil otec, který hraje na kytaru a povzbudil Gaba, aby začal zpívat a naučil se tradiční lidové písně. Gabo studoval na několika hudebních školách v argentinské Córdobě, kde rozvíjel svůj jedinečný talent jako multiinstrumentalista. Jeho hlavní nástroje jsou kytara a saxofon, ale hraje také na bolivijské charango, klarinet, housle, basovou kytaru a buben bombo. Dříve působil v Buenos Aires, kde se etabloval na místní hudební scéně a skládal hlavně pro svůj latin jazz ansámbl. Od roku 2008 působí v Berlíně, kde vede vlastní kvartet, píše filmovou hudbu a spolupracuje s řadou evropských hudebníků, ale i s hudebníky kubánskými a africkými. V poslední době se Gabo zaměřuje na vokální a kytarový repertoár, který se skládá zejména z úprav tradičních jihoamerických písní, v rytmech chacarera, zamba, chamamé, gato, vals a také andské huayno a carnavalito. Cílem projektu je interpretace těchto stylů moderním způsobem, aniž by se ztratila podstata lidové charakteristiky. Gabovy hluboké znalosti folklóru a tradiční hudby jeho rodné Argentiny spolu s jeho bohatými zkušenostmi jako multiinstrumentalisty přináší jeho vokálnímu a kytarovému konceptu neobyčejně zralý a originální zvuk.

Marta Töpferová je jednou z nejzajímavějších zpěvaček a písničkářek své generace, jejíž tvorba dosáhla mezinárodního uznání. V mládí zpívala osm let klasickou a lidovou hudbu ve sborech v Čechách a ve Spojených státech. Po emigraci do USA v roce 1987 se naučila plynně španělsky a prosadila se jako osobitá umělkyně a skladatelka latinskoamerické hudby. Od roku 2004 zahájila svá mezinárodní turné a začala se objevovat na pódiích a festivalech po celém světě. Etablovala se na hudební scéně v New Yorku a spolupracuje s nejlepšími hudebníky z oblasti latiny, jazzu i vážné hudby a tato zkušenost se odráží v jedinečném stylovém mixu její vlastní tvorby. V roce 2012 se Marta vrátila do Čech a začala psát písně v rodném jazyce inspirované moravským folklórem a slovanskou hudbou pro její nový soubor Milokraj. Vedle toho koncertuje např. s cimbálovou virtuoskou Zuzanou Lapčíkovou a věnuje se i interpretaci písní Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů.