Autem Jižní Amerikou od Kolumbie po Patagonii(Patrik Balcar)
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, SPORT, PRO DĚTI, WORKSHOP, OSOBNÍ ROZVOJ, CESTOVÁNÍ, STAND-UP

Autem Jižní Amerikou od Kolumbie po Patagonii(Patrik Balcar)

pondělí 20. dubna od 20:00
Kavárna dobrodruha, Praha
Vstupenka do mobilu
od 100 bez dalších poplatků do 120 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje 13 dní

Základní vstupenka

Cestovatelský Kangelo Club (ČLENSTVÍ ZDARMA, SLEVA 20 Kč): Registrace ZDE: https://forms.gle/BF4FFNPcCyFWspjy5

Základní cena 120 Kč Koupit
Pro členy Kangelo clubu 100 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

V létě 2019 jsem s kamarádem přiletěl do Medellinu v Kolumbii, měli jsme před sebou půl roku cestování v Jižní Americe. Zvítězil v první chvíli trochu bláznivý nápad koupit si auto, vzhledem k vysokým cenám jsme vybrali Renault Megane, nic moc na přejezdy hor a nezpevněné cesty, kterých nás čekaly mraky. Vyjeli jsme pak z města Pabla Escobara a zjistili, že to nebude tak jednoduché.

Auto se většinu času přehřívalo, takže jsme museli topit o to více, o co tepleji bylo. Zároveň mělo problémy na mnoha z jihoamerických silnic. Naše cesta nás zavedla Z Kolumbie do Ekvádoru a dále do Peru, Bolívie, Chile, Argentiny. Mnohokrát jsme píchli, několikrát řešili vážné opravy, uvízli na ostrově Chiloe v Chile, kde protestující proti vládě zablokovali jediný most, dojeli do nejjižnějšího města světa, projeli jednoproudové silnice s šílenými srázy, mnohokrát se vraceli, protože naše auto prostě nemohlo přejet kameny a kusy skal, několikrát vyjeli do 5000 metrů a vylezli na sopku Chimborazo (6263m).

Na nejjižnějším bodu jsme se pak otočili a dojeli Argentinou na sever země, kde jsme chtěli auto prodat, to ale nešlo, tak jsme dojeli přes Buenos Aires, Uruguay a vodopády Iguazu do Paraguaye, ale ani tam nešlo naše auto legálně prodat. Nakonec jsme tedy byli nuceni dojet zpět do Kolumbie a tam jsme se již Megane zbavili. Konečný součet ujetých kilometrů se zastavil na 37 000.

Více informací

Přednášející: Patrik Balcar