Ondřej Štveráček Quartet: Tribute To John Coltrane
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Ondřej Štveráček Quartet: Tribute To John Coltrane

pátek 6. března od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 90 bez dalších poplatků do 180 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 6. března

Základní vstupenka

Základní cena 180 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ALIVE, ZTP

k dostání pouze na místě na základě předloženého průkazu

Základní cena 90 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Jeden z nejlepších jazzových kvartetů v ČR vzdá hold legendárnímu saxofonistovi a jednomu z největších jazzových novátorů všech dob Johnu Coltraneovi a jeho hudbě.

Více informací

Ondřej Štveráček – tenor a soprán saxofon / Stanislav Mácha – klavír / Tomáš Baroš – kontrabas / Marek Urbánek – bicí

Kvartet Ondřeje Štveráčka patří v ČR k nejlépe šlapajícím jazzovým kvartetům, který osobitě rozvíjí harbopovou a bebopovou tradici. Jeho lídr saxofonista a skladatel O. Štveráček je již téměř dvě dekády považován za jednoho z nejvýraznějších a technicky nejvyzrálejších saxofonistů u nás. V Divadle 29 se představil již několikrát, naposledy s fenomenálním americkým bubeníkem Gene Jacksonem, který se mj. proslavil v kapelách Herbieho Hanckoka či Davea Holanda.

Tentokrát Štveráček a jeho spoluhráči vzdají hold jedné z největších legend světového jazzu saxofonistovi Johnu Cotraneovi (1926 - 1967) Hlavní část programu bude tvořit interpretce skladeb z Cotraneova vrcholného období orámovaného roky 1957 – 1964. Koncert doplní Štveráčkovi autorské kompozice inspirované Coltraneovou tvorbou.

Saxofonista Ondřej Štveráček (1977) navazuje na Coltraneův koncept tzv. Sheets of Sound, který prosakuje Štveráčkovým frázováním a jeho tónový témbr se bez pochyby inspiruje u stejného zdroje. Štveráček má s jazzovou legendou společné i dokonale zvládnuté jazzové řemeslo, nepřekvapí ho jakékoliv, byť i krkolomně uspěchané tempo, vypořádá se s libovolně komplikovanou harmonií či metrem. V posledních letech se ve Štveráčkově hře neodbytně dere na povrch jeho vlastní hudebnická osobnost, z čehož těží jak on sám, tak jeho posluchači. S vlastní kapelou nahrál čtyři studiová alba a obráží všechny důležité jazzové destinace střední Evropy. Ve spolupráci s bubeníkem Gene Jacksonem realizoval v posledních čtyřech letech další tři studiové desky a jednu live nahrávku. O Štveráčkově talentu se nadšeně vyjadřují i saxofonové legendy jako Jerry Bergonzi a Dave Liebman nebo americký basista českého původu George Mraz.