Monkey Business & J.A.R.
HUDBA Rock / Pop

Monkey Business & J.A.R.

čtvrtek 13. května od 20:00
Hrad Špilberk - Hlavní Nádvoří, Brno
Vstupenka do mobilu
od 750 bez dalších poplatků do 1 090 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 13. května

Stání

Základní cena 750 Kč

VIP Stání

Základní cena 1 090 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Jedno pódium, dvě kapely, šestnáct muzikantů a afro Romana Holého ukrývající centrální mozek obou ansámblů. Čekej přátelskou atmosféru, dvoje hammondy, funk ostrej jak břitvu, dekadentní náladu i humor, vokály Dana Bárty a Matěje Rupperta, silný hlas Terezy Černochové, jazzové impro, texty Oty Klempíře a charisma Majkla Viktoříka. Víc už snad ani nejde!

Těšte se na krátkohrající děcka (teprve 20 let), která se sama označují jako "mediálně přeceňovaná parta nafoukaných Pražáků (Monkey Business) žijící ve věžích ze slonoviny, kde topíc se v přepychu a odtržena od reality všedního dne pracujícího člověka holduje dekadenci, zahálce a veskrze amorálnímu způsobu života snovajíc plány, jak zkazit naši mládež,“ které vystoupí na jednom pódiu s dlouhohrajícíma děckama (už 30 let) z J.A.R., jež se chystají eskalovat dobro a zlatou fixkou podepisovat novou a kompletní kolekci svých osmi desek (Právě vyšla u Warner Music).

 

Vystupující

Monkey Business (CZ) – web J.A.R. (CZ) – fb

Více informací

Monkey Business

Respektované seskupení kolem šiřitele funku Romana Holého (hudba, klávesy, zpěv) s výraznými hlasy Matěje Rupperta a Terezy Černochové a muzikanty Ondřejem Brouskem (klávesy), Oldřichem Krejčovsem (kytara), Pavlem Mrázkem (baskytara) a Martinem Houdkem (bicí) má na kontě devět dlouhohrajících desek s řadou hostujících domácích i zahraničních hudebníků. Za poslední z nich (Bad Times for Gentleman, 2018) získali cenu Anděl v kategorii Skupina roku.

J.A.R.

Jednotka Akademického Rapu vznikla symbolicky 17. listopadu 1989 ve složení Roman Holý (klávesy, zpěv), Oto Klempíř (rap) a Michael Viktořík (rap). Dnešní sestava nefunguje jako klasická kapela, ale jako příležitostné setkání raperů, jazzových hudebníků a producentů. Jejich poslední nahrávka (Eskalace dobra, 2017) je pořádný nářez neotřelých beatů doplněných brilantními texty. Jazz funkové uskupení dále tvoří Dan Bárta (zpěv), Miroslav Chyška (kytary), Pavel Bady Zbořil (bicí), Robert Balzar (basa) Filip Jelínek (trombón), Radek Kašpar (saxofon) a František Kop (saxofon).