Akce byla zrušena

Kurz praktické genealogie 2
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, WORKSHOP, OSOBNÍ ROZVOJ

Kurz praktické genealogie 2

sobota 28. března od 9:00
Nová Akropolis Brno, Brno

O akci

Kurz je určen mírně pokročilým zájemcům, kteří se sami pustili na cestu bádání v rodinné historii, mají základní znalosti oboru a začali už vyhledávat svoje předky v matrikách.

Výuka kurentu je hlavní náplní tohoto kurzu. Je tedy zaměřen prakticky, žádné plané teoretizování. Budeme postupovat aktivní metodou, tedy učit se kurentem sami psát, schopnost čtení pak přijde mnohem snadněji. Jde o osvědčenou metodu se zaručenými výsledky. Takto nabyté dovednosti uplatníte nejen při čtení německých, ale i starých českých matrik (kurentem se psalo i česky), otevře se vám i svět dalších archiválií, jako jsou pozemkové knihy, svatební, prodejní a kupní smlouvy atd. Teprve pak budete schopni objevovat svou rodinnou historii v celém jejím rozsahu, s využitím všech dostupných zdrojů.

http://stepanek-genealogie.cz/KPG2.html

 

Více informací

Potřebné vstupní znalosti: Základní orientace v genealogii, dobrá je alespoň základní znalost němčiny. V tomto kurzu se neprobírají otázky obecné genealogie, ani praktické návody k vyhledávání a uspořádání archivních dat - k tomu je určen kurz KPG 1.

Délka: 24 hodin (čtyři soboty od 9 do 16 hod)

Nejbližší termín: 28. března, 4., 18. a 25. dubna 2020 (velikonoční sobota 11. dubna se vynechá)

Obsah kurzu: výuka kurentu na praktických ukázkách starých matričních zápisů, běžné výrazy a fráze v němčině a latině, slovní obraty a zkratky, co a kde hledat v archivech a na internetu, řešení obvyklých problémů

Výstupní znalosti: schopnost samostatného archivní výzkumu, analýzy a interpretace dat

Cena: 5 900 Kč

Sleva: Pro všechny absolventy kurzu KPG 1 sleva 500 Kč (platí i při současném přihlášení na KPG 1 a 2). Slevu lze uplatnit do dvou let od absolvování KPG 1.