Předprodej byl ukončen

Randi Pontoppidan & Luboš Soukup
HUDBA World music / Ethno / Folk / Elektronika / Jazz / Blues / Klasika

Randi Pontoppidan & Luboš Soukup

čtvrtek 2.4.2020 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Duo fenomenální dánské vokalistky a zvukové básnířky s českým hráčem na dechové nástroje vás zavede na cestu do světa nevšední zvukové imaginace.

Více informací

Randi Pontoppidan je pozoruhodná dánská vokalistka, skladatelka a improvizátorka, která je svou tvorbou rozkročena mezi sférami soudobé artificiální hudby, jazzu, elektronické hudby a zvukové poezie. Zabývá se zkoumáním výrazových a zvukových možností lidského hlasu a rozvíjí jeho potenciál jak v přirozené podobě, kdy osobitě kombinuje tradiční zpěv s rozšířenými vokálními technikami, tak i prostřednictvím použití živě procesované elektroniky. V průběhu své více než třicetileté kariéry si Randi vybudovala pozici jedné z nejoriginálnějších skandinávských vokalistek, která svým hlasem vypráví příběhy, jimiž své posluchače bere na dobrodružnou cestu do světa nevšední zvukové imaginace. Randi Pontoppidan spolupracuje s řadou renomovaných hudebníků jako je např. legendární americký basista Greg Cohen (spoluhráč Toma Waitse, Lou Reeda, Boba Dylana či Johna Zorna), se kterým hraje v duu Event Horizon, dánská saxofonistka Lotte Anker, nebo britský dirigent a zpěvák Paul Hillier a jeho soubor Theatre of Voices. Vedle své autorské tvorby se věnuje i interpretaci vokálních partů skladatelů hudební avantgardy 20. a 21. století jako je John Cage, Steve Reich, Karlheinz Stockhausen nebo Luciano Berio.

Luboš Soukup je český jazzový saxofonista, klarinetista a skladatel, který od roku 2010 žije v Kodani, kam ho přivedla fascinace rozmanitostí a bohatstvím skandinávské hudby, touha načerpat svěží inspiraci a navázat nové kontakty. Vystudoval tamější hudební akademii Rytmiskmusikkonservatorium, kterému předcházelo studium na VOŠ J. Ježka v Praze a na hudební akademii v polských Katovicích. Poslední roky se intenzivně věnuje komponování a svým dánským i českým projektům, za kterými do Česka vyráží několikrát ročně. Je lídrem kapel Points Septet a Inner Spaces. Vedle toho vede mezinárodní Luboš Soukup Quartet, se kterým natočil desku s skvělým beninským kytaristou Lionelem Louekem a dále působí v projektu Hornscape spolu s trumpetistou Oskarem Törökem a elektronikem Michalem Ratajem. V roce 2017 byl v Dánsku vyhlášen hudebním objevem roku.