Předprodej byl ukončen

Shay Hazan Quintet (Izrael)
HUDBA Hip Hop / R&B / World music / Ethno / Folk / Jazz / Blues / Klasika

Shay Hazan Quintet (Izrael)

pátek 24.4.2020 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Hypnotická magie marocké hudby gnawa s prvky nové vlny amerického hiphopu i nespoutaným duchem chicagské freejazzové scény 60. let. Jediný koncert izraelské skupiny Shay Hazan Quintet v ČR!

Více informací

Kvintet mladého basisty Shaye Hazana, který patří k vycházejícím hvězdám současného izraelského jazzu, se v ČR představí poprvé a exkluzivně pouze v Divadle 29. Inspirační zdroje Shay Hazan Quintetu vychází z tradice moderního jazzu, orientální hudby, novovlnného amerického hiphopu i z nespoutané chicagské freejazzové scény 60. let minulého století.

Silným prvkem, který do jejich hudby proniká je zejména vliv marocké rituální hudby gnawa, která je ojedinělým mixem súfijské hudby s tradiční hudbou subsaharské Afriky a má své místo při náboženských a léčitelských obřadech. Tento vliv se projevuje i v nástrojovém obsazení – Shay Hazan střídá kontrabas s třístrunnou marockou loutnou gimbri, saxofonista Eyal Netzer zase občas sáhne po marockém dechovém nástroji ghita. Shay Hazanova hudba se vyznačuje silným smyslem pro melodičnost, súfijské prvky v kombinaci s hiphopovými groovy ji dodávají strhující hypnotičnost a občasné freejazzové výlety jí dochucují ohnivou naléhavostí.