Jak přežít v drsné divočině - polárník Pavlíček
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, OSOBNÍ ROZVOJ, CESTOVÁNÍ

Jak přežít v drsné divočině - polárník Pavlíček

úterý 21. dubna od 17:30
Oriental Lounge, Ostrava
Vstupenka do mobilu
od 90 bez dalších poplatků do 130 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 21. dubna

Základní vstupenka

Základní cena 90 Kč Koupit
Budu velkorysý 130 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Přednáška zakladatele české antarktické stanice, polárníka, cestovatele a spisovatele o přežití v divoké a drsné přírodě, zvládání náročných situací a vlastním překonání se. Součástí přednášky bude ukázka trosečnické výbavy a 10. vydání trosečníka.

Jaroslav Pavlíček – Jak přežít v drsné přírodě

V roce 1963 odešel z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze do Vysokých Tater, kde pracoval dalších deset let jako nosič na Téryho chatě s nákladem 65 kg při každém výstupu.

V roce 1980 byl členem polské expedice na Mount Everest, která dosáhla vrcholu jako vůbec první výprava v zimě.

Se svým kolegou dvakrát přešel Aljašku, pokaždé za 20 dní. Posléze přešel s polárníky Vladimírem Weignerem a Miroslavem Jakešem Grónsko – cesta trvala 41 dní nečekaně těžkého pochodu a další dva dny plavby na moři.

V roce 1987 se poprvé vydal do Antarktidy hledat místo pro českou základnu a po složitém čtyřměsíčním hledání zvolil za místo pro stanici odledněnou oázu na Nelsonově ostrově v souostroví Jižní Shetlandy. Stanice se nazývá Eco-Nelson.

Pavlíček má zásadu používat osvědčenou výbavu, kdy jednoduché považuje za spolehlivější než moderní a složité. Nepoužívá GPS navigaci, ani spojení s civilizací pomocí vysílačky. Vždy je odkázán na sebe a své spolucestovatele s heslem: „Kdo chce jít, jde!“