Předprodej byl ukončen

Online přednáška: Maroko a Mauretánie / Jiří Kalát
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

Online přednáška: Maroko a Mauretánie / Jiří Kalát

úterý 7. dubna od 19:00
Expediční klubovna, Brno

O akci

Dali jsme hlavy dohromady a přišli jsme na to, že online přednášky mohou být jediným způsobem, jak se trochu vyhrabat z krize, kdy musíme platit v Klubovně plný nájem, ale akce i prodej občerstvení mají utrum. Zároveň rádi podpoříme i své oblíbené přednášející, kterým teď také vypadla minimálně část příjmů.

Jako prvního jsme pozvali Jirku Kaláta a jeho oblíbenou přednášku o Maroku a Mauretánii!

Bude probíhat online přes Zoom, každý od nás po zakoupení vstupenky mailem obdrží pozvánku k účasti. Jirku uvidíte přes kameru, můžete chatovat, ptát se na dotazy a na své obrazovce uvidíte prezentaci plnou zajímavých fotografií. Skoro jako přímo v Klubovně :)

A o čem přednáška bude?

Maroko a Mauretánie, dvě africké země, sousedi, které jsou však naprosto rozdílné. Přestože se Mauretánie zmítá mezi chaosem i nepořádkem, dokáže nabídnout nádherné perly a neskutečné zážitky. Oko Afriky je jedním z nich, starobylé knihovny v Chinguetti další a na čtrnáctihodinovou jízdu v nákladním vagonu vlaku s rudou nikdo jen tak nezapomene. Maroko oproti tomu nabízí luxus, nádherné památky i fungující infrastrukturu. Jména jako Tanger, Marakéš nebo Sahara vzbuzují představu Orientu v jeho nejčistší podobě. Trvalo mi přes čtyřicet dní obě země projet, je za mnou více jak šest a půl tisíce kilometrů strávených ve vlaku, v autobuse, v džípu, stopováním u silnice, hikováním v horách nebo popíjením stovek (možná tisíců) skleniček berber whisky. O tom všem je toto povídání.