Předprodej byl ukončen

Poslední aristokratka - Autokino na Cihelně
KINO / PROJEKCE / Film

Poslední aristokratka - Autokino na Cihelně

sobota 23. 5. 2020 od 21:00
Autokino na Cihelně, Svitavy

O akci

Autokino najdete v areálu Cihelny Svitavy (Hálkova 2138/10, Předměstí, 568 02 Svitavy). Lístek na film stojí 100 kč za osobu (předprodej končí ve 20:00 poté lze vstupenky zakoupit pouze na místě). Samotný areál se otevírá hodinu před začátkem promítání. Prosíme všechny účastníky, aby přijeli s dostatečným předstihem.

V areálu bude obsluha, která vám ukáže, kam máte zaparkovat. Buďte prosím trpěliví  a ohleduplní k ostatním.

K dispozici bude i občerstvení (červená maringotka Kavárny v parku), mobilní toalety a odpadkové koše

Jak naladím zvuk? Na autorádiu si naladíte FM frekvenci 96,7 MHz. Pokud nemáte v autě rádio nebo se bojíte o baterii, můžete použít mobil s připojenými sluchátky. Stačí si stáhnout funkční aplikaci, která chytá FM signál.

Co mám dělat po skončení promítání? Areál prosíme opouštějte ihned. Obsluha při odjíždění už auta nijak nekoriguje.

 

ČR 2019 • 110 min • režie: Jiří Vejdělek • komedie • 

Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek). Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář Krása (Pavel Liška). Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. Film vznikl podle stejnojmenné knihy Evžena Bočka.

 

Více informací

www.kultura-svitavy.cz

Další akce pořadatele

Raději zešílet v divočině - 18. září od 19:30, Kino Vesmír, Svitavy

Superbráška - 19. září od 17:00, Kino Vesmír, Svitavy

Otec - 19. září od 19:30, Kino Vesmír, Svitavy

Superbráška - 20. září od 17:00, Kino Vesmír, Svitavy

Afterburn - 20. září od 19:30, Kino Vesmír, Svitavy

Andrea Bocelli: Because I Believe - 23. září od 19:30, Kino Vesmír, Svitavy

Marien & Víťa Troníček - 24. září od 19:00, Kino Vesmír, Svitavy

Cizinci: Kapitola 2 - 25. září od 19:30, Kino Vesmír, Svitavy

Gábinin kouzelný domek ve filmu - 26. září od 17:00, Kino Vesmír, Svitavy

Franz - 26. září od 19:30, Kino Vesmír, Svitavy

Gábinin kouzelný domek ve filmu - 27. září od 17:00, Kino Vesmír, Svitavy

Franz - 27. září od 19:30, Kino Vesmír, Svitavy

Screamers: Maturiťák! - 29. září od 19:00, Fabrika, Svitavy

Jedna bitva za druhou - 30. září od 19:30, Kino Vesmír, Svitavy

Ladislav Zibura - Dvě cesty do džungle - 3. října od 18:30, Fabrika, Svitavy

Jiří Schmitzer – Recitál - 7. října od 19:00, Fabrika, Svitavy

P/\ST + (Damúza - Sólo Matches) - 10. října od 20:00, Alternativní klub Tyjátr, Svitavy

XIII. století + Výsměch? - 11. října od 20:00, Alternativní klub Tyjátr, Svitavy

Litomyšlský symfonický orchestr "Romantika severu" - 13. října od 19:00, Fabrika, Svitavy

Hana a Petr Ulrychovi & Javory beat - 20. října od 19:00, Fabrika, Svitavy

Pořadatel

Středisko kulturních služeb města Svitavy