Předprodej byl ukončen

J. S. Bach: Kantáty
HUDBA Jazz / Blues / Klasika, FESTIVAL, UMĚNÍ

J. S. Bach: Kantáty

čtvrtek 16. července od 19:00
Kostel Nalezení sv. Kříže, Znojmo

O akci

Koncert představí Bachovo dílo ze dvou úhlů – tradiční duchovní kantáta spolu s kantátou světskou, která je malou koncertní operou. Bachovy kantáty tvoří samostatný žánr ve vokálně-instrumentální hudbě vrcholného baroka. Hudebně navazují na duchovní díla italského a zejména německého raného baroka (Schütz).

Texty kantát provázejí posluchače celým liturgickým rokem protestantské církve a všímají si také zvláštních příležitostí mimo liturgický rok (volba městské rady 1723, 1728 atd.). Hudební jazyk kantát obsahuje téměř všechny oblasti vokálně-instrumentální hudby.

Od doprovázeného chorálu po složitou vokálně-instrumentální polyfonii. Velmi cenná je textová stránka kantát. Vedle tradičních textů protestantského chorálu a textů anonymních autorů se zde začíná objevovat velmi hodnotná duchovní poesie Bachových současníků zejména Marianne von Ziegler a Christiana Friedricha Henriciho – Picandera.

Texty některých kantát upravoval Bach sám. Stejně jako v jiných svých velkých dílech zde mistrně využívá afektové teorie a charakterizuje jednotlivé duchovní aspekty děl pomocí nástrojového obsazení, rétorických figur a složitých kompozičních postupů, včetně formy.

 

Účinkují:

Czech Ensemble Baroque Orchestra & Choir

SOLI:

Soprán: Romana Kružíková, Pavla Radostová

Alt: Lucie Netušilová Karafiátová

Tenor: Jakub Kubín

Bas: Jiří Miroslav Procházka

Sbormistr: Tereza Válková

Koncertní mistr: Elen Machová

Dirigent: Roman Válek

Více informací

Koncert se koná v rámci Hudebního festivalu Znojmo, jehož 16. ročník oživí město Znojmo a jeho krásné okolí 9. až 26. července 2020.

 

Odkaz na událost:

https://www.facebook.com/events/863330420826996/

 

https://hudbaznojmo.cz/

 

https://www.facebook.com/hudbaznojmo

 

Sleva 10 % pro: 

  • SENIOR PAS

  • průkaz ISIC 

  • karta VIP CLUB FREEPORT

  • turistická karta ZnojmoRegionu 2020

 

Sleva 50 % pro:

  • držitele karty ZTP/P