Předprodej byl ukončen

Studio dell Arte | Vánoce za časů našich prababiček
DIVADLO, PRO DĚTI

Studio dell Arte | Vánoce za časů našich prababiček

neděle 6.12.2020 od 15:00
Divadlo Trám, Svitavy

O akci

•Vánoce za časů našich prababiček aneb Jak se v Čechách strašívalo (Studio dell Arte)•

Předvánoční čas byl odedávna nejtajemnějším obdobím roku, opředeným starými pohanskými zvyky a pověrami. Z těchto starých obyčejů dnes známe  už jen zlomek. 
A proto chceme naším divadelním představením připomenout dětem, jak to vypadalo v adventním čase za dob našich prababiček, kdy místo nahlížení do výkladních skříní nahlíželi lidé do studánek, aby tam spatřili svou budoucnost, kdy místo televizních obrazovek pozorovali dění v přírodě, aby se dozvěděli, jaká bude v příštím roce úroda, kdy děti netrpělivě, ale i se strachem, vyhlížely z oken adventní strašidla.

V našem divadelním představení se děti a nejenom ony lecos dozvědí, nahlédnou do své budoucnosti při odlívání vosku či házení pantoflem, a až přijdou opravdové Barbory se svým -mulise, mulise, mulise- nebo Lucie s velkými zobáky, budou se, možná, i trochu bát.  Ambrože budou jistě z bezpečné vzdálenosti škádlit halasným a veselým pokřikováním. Co kdyby někoho opravdu strčil do velkého pytle?
Sotva odejdou dávná strašidla, nastává v našem představení čas vánoční, kdy s dětmi postavíme Betlém z loutek, zazpíváme koledy a vzpomeneme další krásné štědrovečerní zvyky, to aby dávné časy našich prababiček znovu ožily?

Scénář, výprava a loutky: Studio dell´ arte   
Režie: Kateřina Melenová
Hrají: Stanislava Kočvarová, Sylva Malinková

Doporučeno od pěti let

Vstupné: 80 Kč / 50 Kč rodinné pasy ( u vstupu je nutné se prokázat platným pasem. Děkujeme :)