Předprodej byl ukončen

Letní kino: Starci na chmelu
KINO

Letní kino: Starci na chmelu

sobota 27.6.2020 od 21:00
AMFI Ostrava-Poruba, Ostrava

O akci

Komedie / Drama / Muzikál / Romantický

Československo, 1964, 88 min

Půvabná studentka Hanka se na chmelové brigádě stává středem zájmu vychloubačného premianta Honzy a čestného a zásadového, byť poněkud svéráznějšího Filipa. Romantika v podkroví školy, kde jsou studenti ubytováni, však končí necitlivým zásahem pedagogického dozoru. Svěží, optimistický, sedmnáctiletý český film. A dnes už také nesmrtelná legenda!

“Ten příběh, který uvidíte a co tak divně začíná, ten mohlo prožít vaše dítě, ať chce či nechce rodina. Ten může prožít vaše dítě a nikoli jen na chmelu a když se nad ním zamyslíte, dosáhl svého účelu.”
Tímto nápěvem začíná český muzikál, který není třeba nijak představovat. Příběh lásky, která vznikla ke zděšení okolí na chmelové brigádě, patří mezi naše nejoblíbenější filmy také díky skvělým písničkám, které zpívají Karel Gott, Josef Zíma, Jana Petrů, Karel Štědrý a Jana Malknechtová.

 

Režie: Ladislav Rychman

Scénář: Vratislav BlažekLadislav Rychman

Kamera: Jan Stallich

Hudba: Jiří BažantJiří MalásekVlastimil Hála

Hrají: Vladimír PucholtIvana PavlováMiloš ZavadilIrena KačírkováJosef KemrLibuše HavelkováVladimír KlosVladimír KloubekZuzana ŠavrdováJosef KoníčekJosef LauferPetr MusilJitka KloubkováEmanuel KovaříkVladimír LinkaVladimír NavrátilJosef SteiglBedřich UlrychJiřina BíláVratislav BlažekRoman HemalaJiřina BarášováPetr BoriaJaroslav DlaskVlastimil HarapesJana HoukalováKarel HruškaRenata JirousováJiří KaftanRegina KestlováJan KlárIvana KubicováIvana KudlováMahulena KulendíkováVěra MasaříkováBoris MilecJosef PivonkaZbyněk PohlídalHana StachováPriska SteidlerováStanislav ŠimekJiří ŠindelářHelena ŠtvánováJan ŠvábEva VíškováDrahomíra VlachováDaniel WiesnerJiří WohankaLibuše ZátkováJitka ZelenohorskáAlena ŽákováLubomír MohylaMilan KindlKarel KosJiří ZobačEva TrunečkováLadislav DanešArnošt FaltýnekJiří BednářStanislav FišerIrena PavlováVladimír Cabalka

Více informací

Vstup do areálu letního kina od 20:00 hod.