Ventolin, Muzikant Králíček, Koně a Prase
HUDBA Rock / Elektronika, PARTY, FESTIVAL

Ventolin, Muzikant Králíček, Koně a Prase

sobota 25. července od 20:00
Panelka, Luleč
Vstupenka do mobilu
od 120 bez dalších poplatků do 300 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje 11 dní

Základní vstupenka

Vstupenka na koncert

Základní cena 300 Kč Koupit

doprava Brno

Základní cena 120 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

V pořadí třetí akce v produkci Kafary a ve spolupráci s Panelkou Luleč hostí trojici jedinečných hudebních projektů.

 

Ventolin

Ventolin (David Doubek). Producent, hudebník a performer. Ventolin je především živý upbeatový elektronický projekt (Live PA), kombinující prvky elektra, raného acid house, punku a techna. Ventolin používá různé krabičky, efekty a živě s nimi vytváří svou hudbu. Tato performance klade důraz na energii a úspěšně překonává odtažitost, kterou každá elektronická liveshow bojuje.


Ventolin také pracuje s vizuální stránkou, využívá světla a video, spolupracuje s vizuálními umělci Janem Košátkem (BabyPy) a Jiří Havlíčkem (Černé eso). Od roku 2007 odehrál kolem stovky koncertů v Čechách a na Slovensku, vystupoval na akcích a festivalech jako Wilsonic, Summer of Love, Bohemian Like You, Sperm Festival, Itch My Hahaha, Bulva Fabula, Famufest, Shotgun a po boku kapel a projektů jako The Presets, Moderat, Krazy Baldhead, Modeselector, Dva, Midilidi, Tujiko Noriko, Deadbeat, Kazety ad.
V roce 2009 vydal EP Mžitky (Mikinikill), které bylo následováno debutovým LP Totem v roce 2012. Další EP s názvem Playbour spatřilo světlo světa v roce 2015. V tom samém roce byl studenty pražské FAMU o Ventolinovi natočen dokument.

Jako autor hudby a kytarista působí v kapele Kazety.

 

Muzikant Králíček

Petr Marek (Midi Lidi, Muzikant Králíček, Monikino Kino) a skupina Květy hrají písně Muzikanta Králíčka.

Petr Marek je úkaz. Zakládající člen skupiny Midi Lidi je umělecky aktivní už od roku 1989, kdy v Hranicích na Moravě založil Unarclub, který nevšedním způsobem pronikal do literatury, divadla, hudby, filmu i fotografie, zahrnoval několik tvůrčích uskupení, a to jak skutečných, tak fiktivních. Tehdy také začaly Markovy hudební výboje pod značkou Muzikant Králíček. Od těch časů vystudoval filmovou vědu, natočil několik celovečerních filmů a už léta přednáší na pražské FAMU.

Jako Muzikant Králíček skládal písničky ve svém domácím DIY studiu od roku 1994, ty pak kolovaly a stále kolují na kazetách, vypalovaných CD a v mp3 a staly se vpravdě kultovní. V roce 1998 bylo jeho první samizdatové vydání ohodnoceno hudebním publicistou Pavlem Klusákem jako album roku, v roce 2015 pak vyšlo na oficiálním nosiči, a to na dvojvinylu. „Nahrával jsem v našem panelákovém bytě ve svém dětském pokoji na starý kazeťák kombinovaný s novým videorekordérem, místo mikrofonu, který jsem neměl, jsem používal sluchátka, do kterých jsem zpíval. V jedné písni je slyšet i soused bouchající do topení, ať už toho nechám.“
 

Koně a Prase

Kapela Koně a Prase vznikla na popud Martina a Viktora v roce 2013 za účelem hraní na
vernisážích. V roce 2015 se do kapely připojila Lenka a kapela se začala formovat do dnešní
podoby. Původní tvorbu charakterizovaly jednoduché písně s banjem, saxofonem, heligonkou a dětským klavírkem. S Lenkou si zkoušeli střídat různé nástroje, po 1,5 leté pauze se nástrojové obsazení u každého z nich usadilo. Texty veselou formou odražejí každodenní situaci obyčejných lidí s důrazem na ekologii a kritiku společnosti. Kapela dlouho vystupovala převážně ve svém rodném měste Valmezu.


V roce 2018 si na festivalu Zubštejn času kapely všiml Petr Marek a Prokop Holoubek,
kteří jim dali šanci ukázat se na několika vyprodaných koncertech v Česku a na Slovensku před jejich kapelou Midi Lidi. Díky tomu další rok kapelu oslovovali pořadatelé různých alternativních festivalů po celé ČR. Během posledních 5 let se vlastními silami snažili natočit album, toto snažení úspěšně pomohl dokončit David Schwager s Janem Borošem v Hadově studiu v horách na severu Moravy. Ještě než album vyšlo, nasadili singl Vysavač do hitparády Velká sedma na Radiu 1, kde se udržel celých 7 týdnů. Další rok trvalo, než deska Bramborové hity uzrála a na konci roku 2019 půjde na vinylu ven.

Vystupující

Více informací

V předprodeji máte možnost si pořídit i lístek na dopravu (označeno jako doprava Brno​). Tato se bude odvíjet od počtu prodaných lístků (dodávka, mikrobus, autobus). Odvezeme vás před koncertem z Brna (18:30 odjezd od obchodního domu Tesco u nádraží) a po skončení zpět do Brna (odjezd: 00:00). Při větším zájmu pojedou autobusy dva.