Příběhy vietnamské kuchyně
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

Příběhy vietnamské kuchyně

čtvrtek 17. září od 17:30
Oriental Lounge, Ostrava
Vstupenka do mobilu
od 90 bez dalších poplatků do 120 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 17. září

Základní vstupenka

Základní cena 90 Kč Koupit
Podporuji! 120 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Pokud nejste turisty, kteří si jen odškrtávají v diářích, jakou další zemi „udělali“, ale máte duši skutečného cestovatele-objevitele, bude se vám přednáška „Příběhy vietnamské kuchyně“ líbit. 

 

Vietnam - příběhy vietnamské kuchyně

Projdeme se trhy a tržnicemi, nakoukneme do tradičních domů a kuchyní v horách severního Vietnamu, zastavíme se u rybářů ve středním Vietnamu a dojedeme až na jih do delty Mekongu na plouvoucí trhy. Probereme fenomény rýže, vietnamské kávy „cafe phin“ a lotosového čaje, čerstvého piva „bia hoi“, tradiční výroby jídelních hůlek, rýžového papíru, nudlí, rybí omáčky, stolování v rodinách, street food, „ptačí kavárny“… i pro nás tolik kontroverzní téma konzumace psího masa.

Na závěr je připraven bonus ve formě receptů na originální nesmažené „letní vietnamské závitky“ a osvěžující salát, které vás okouzlí svou autentičností a jednoduchostí a kvůli kterým se k vám vaše návštěvy budou chtít stále vracet.

O autorce přednášky

Přednášející se dlouhodobě věnuje studiu asijských kultur a gastronomie. Podnikla opakovaně řadu pracovních i soukromých cest do Japonska, Číny, Hongkongu, Jižní Koreje, Thajska, Indonésie a Vietnamu. Při svých cestách se zaměřuje na gastronomii, absolvuje kuchařské kurzy a vyhledává tradiční řemesla. Podílí se na odborných korekturách kulinářských knih a je specialistkou na multikulturní vzdělávání v asijských společnostech.

Čajovna Oriental Lounge

Telefon: +420 777 788 872

E-mail: lounge@oriental.cz

Webové stránky: www.oriental-lounge.cz

Facebook: www.facebook.com/Orientalounge