Předprodej je momentálně pozastaven, zkuste to prosím později.

Markéta Kutilová, Lenka Klicperová: Válka je mým osudem
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

Markéta Kutilová, Lenka Klicperová: Válka je mým osudem

pátek 23.10.2020 od 19:00
SVČ Lužánky, Brno
Vstupenka do mobilu

O akci

Oznámení ke 14. 10. 2020: 

Vážení přátelé,
s ohledem na současnou společenskou a hygienickou situaci je přednáška Markéty Kutilové a Lenky Klicperové odložena na neurčito. Nový termín oznámíme, až to bude možné. Vstupenky zůstávají v platnosti, případně je můžete vrátit prostřednictvím ticketingu, stačí napsat email na: info@smsticket.cz.
Děkujeme za pochopení :-)

- - - 

Lenka Klicperová, Markéta Kutilová: VÁLKA JE MÝM OSUDEM – přednáška s diskuzí
 

Válka je mým osudemCo se od roku 2019 odehrává v čím dál nepřehlednějším syrském konfliktu? Lenka Klicperová a Markéta Kutilová v bezprostřední reportáži sledují poslední bitvu s Islámským státem, tráví čas mezi zadrženými džihádisty i jejich manželkami a dokumentují masakry turecké armády. Čí zájmy se v Sýrii střetávají? A je Islámský stát skutečně poražen? Válečné reportérky hledají odpovědi na otázky, které už nyní ovlivňují geopolitické rozložení celého světa.

Na besedě si budete moci knihy zakoupit a nechat podepsat od autorek.

(Akce je náhradou za besedu plánovanou původně na 18. března 2020.)

K a K tvoří reportérské duo už 15 let. Společně vydaly tři knihy - IS na dostřel I a II a Ve válce. Své reportáže publikují hlavně v pořadu Reportéři ČT a mnoha českých médiích. Za svoji práci dostaly několik cen Czech press photo. 


LENKA KLICPEROVÁ

Novinářka a fotografka. Začínala jako zpravodajka, od roku 2004 do roku 2018 šéfredaktorka časopisu Lidé a Země. Pracovala v řadě afrických zemí, od Angoly přes Namibii, Nigérii, Tanzanii, Keňu, Etiopii, Mali, Burkinu Faso, Čad, Niger či Demokratickou republiku Kongo. Několikrát navštívila jako reportérka Afghánistán. Dostala se také do Somálska sužovaného několik dekád trvající válkou.

Od roku 2014 se soustřeďuje na problematiku války s Islámským státem v Iráku a Sýrii. Od roku 2016 také pravidelně spolupracuje s týdeníkem Reflex. Je spoluautorkou několika dokumentů (Slzy Konga, Latim – Obřezané, Iráčanky, Ženy v zemi Tálibánu, Nezlomené) a řady televizních reportáží.

Věnuje se také přednáškové činnosti. Je nositelkou devíti cen a nominací v soutěži Czech Press Photo – jak za fotografie, tak za videotvorbu. V roce 2010 vyšla první kniha Afrika v nás, na níž spolupracovala s Olgou a Václavem Šilhovými a na niž volně navazuje Afrika v nás II.

Z práce v Sýrii vznikly dvě knihy Islámskému státu na dostřel I a II, jejichž spoluautorkou je Markéta Kutilová. Společně navíc založily po první cestě do Sýrie veřejnou sbírku SOS Kobaní. Z jejího výtěžku podpořily školy a zdravotnická zařízení v severosyrkém městě Kobaní.

V roce 2018 vyšla jejich třetí společná kniha Ve válce. Vypráví příběhy lidí, kterým do života vstoupila válka v Iráku a v Sýrii. V roce 2018 byla Lenka zařazena českou verzí časopisu Forbes na seznam inspirativních osobností pro tento rok.

Spolupracuje s mnoha českými médii, zejména s časopisem Reflex a pořadem Reportéři ČT. Věnuje se také přednáškové činnosti na Univerzitě Hradec Králové.

 

MARKÉTA KUTILOVÁ

Začínala v roce 2012 jako redaktorka Lidových novin. Jako novinářka pracovala v různých afrických i asijských zemích. Zakládala misi Člověka tísni v DR Kongo. Posledních 6 let dokumentuje válku s IS a válku v Sýrii. Spolu s Lenkou Klicperovou podnikly 11 cest do Sýrie a 5 do Iráku. Napsaly tři knihy - Islámskému státu na dostřel I a II a Ve válce. Svoje reportáže publikuje zejména v pořadu Reportéři ČT, v časopise Reflex a Alarm. Spolupracuje ale s mnoha českými médii. Dalším jejím tématem je migrace do Evropy - sleduje pravidelně balkánskou i Libyjskou migrační trasu. Je spoluautorkou několika reportáží oceněných cenou Czech press photo.

Více informací

Disclaimer:

Vstupenky je možno vracet bez udání důvodu pořadateli nejpozději 3 dny před začátkem akce.
Pořadatel upozorňuje, že akce se uskuteční i v případě, že na přednášku dorazí pouze jedna z autorek. Tato případná skutečnost nezakládá nárok na vrácení vstupného.