Předprodej byl ukončen

Fanfán Tulipán
KONCERT / Hudba – Blues, Folk / Country, Jazz, Klasika, Pop, Worldmusic

Fanfán Tulipán

pátek 4.9.2020 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Hravost, originalita, groove a neobvyklé nástroje. To jsou poznávací znamení skupiny Fanfán Tulipán. 

Více informací

„Pojď se mnou do Polabí, do krajiny, co připomíná vypuštěný balon,“ zpívá Eliška Vidomus v titulní písni alba Genius noci, které v březnu vydala s kapelou Fanfán Tulipán. Na nahrávce, která vznikla ve studiu SONO a kterou pokřtili František Skála a Beata Hlavenková, ožívají nejen postindustriální místa z okolí Pardubic, ale také norské fjordy nebo krajiny virtuální. Animovaný klip k titulní písni, jehož autorem je pardubický výtvarník Oliver Vršanský, byl vybrán na letošní festival AniFilm a bude uveden i v rámci pardubického koncertu.

Fanfán Tulipán se na české hudební scéně pohybuje přes 10 let a aktuálně vystupuje ve složení: Eliška Vidomus (melodika Hammond, estonská citera kannel, zpěv a hrací skříňka), Martin Forst (soprán a tenor saxofon), Petr Svoboda (piano), Pavel Husa (baskytara) a Šimon Hajdovský (bicí). V Divadle 29 se představí v rozšířené sestavě s vibrafonistou Radkem Doležalem. 

Hlavním impulzem Fanfánovy tvorby je hra s obrazotvorností. Těšte se na hudební dobrodružství a originální symbiózu jazzu, funku, šansonu i filmové hudby – Fanfánovažánrová „promiskuita“ nezná hranic. Kromě aktuální desky Genius noci má kapela na kontě CD Polyorama (2011) a EP Vulpea Lunatică (2017), které je záznamem koncertu z Divadla 29 a je volně ke stažení na www.fanfantulipan.bandcamp.com.

Další akce pořadatele

MMMM Saxophone Quartet (CZ/SK) - 2. června od 18:00, GAMPA, Pardubice

Tereza Ondrová: Sólo pro galerii • 42+PEOPLE: Where - 6. června od 19:00, Divadlo 29, Pardubice

Ioanna Paraskevopoulou: MOS (GR) • TANEC PRAHA 2024 - 19. června od 20:00, Divadlo 29, Pardubice

Rie Nakajima (JP) • Válek / Merta / Tarnovski: Metal - 23. června od 19:00, Divadlo 29, Pardubice