Fanfán Tulipán
HUDBA Pop / World music / Ethno / Folk / Jazz / Blues / Klasika

Fanfán Tulipán

pátek 4. září od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 70 bez dalších poplatků do 140 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 4. září

Základní vstupenka

Základní cena 140 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ALIVE, ZTP

k dostání pouze na místě na základě předloženého průkazu

Základní cena 70 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Hravost, originalita, groove a neobvyklé nástroje. To jsou poznávací znamení skupiny Fanfán Tulipán. 

Více informací

„Pojď se mnou do Polabí, do krajiny, co připomíná vypuštěný balon,“ zpívá Eliška Vidomus v titulní písni alba Genius noci, které v březnu vydala s kapelou Fanfán Tulipán. Na nahrávce, která vznikla ve studiu SONO a kterou pokřtili František Skála a Beata Hlavenková, ožívají nejen postindustriální místa z okolí Pardubic, ale také norské fjordy nebo krajiny virtuální. Animovaný klip k titulní písni, jehož autorem je pardubický výtvarník Oliver Vršanský, byl vybrán na letošní festival AniFilm a bude uveden i v rámci pardubického koncertu.

Fanfán Tulipán se na české hudební scéně pohybuje přes 10 let a aktuálně vystupuje ve složení: Eliška Vidomus (melodika Hammond, estonská citera kannel, zpěv a hrací skříňka), Martin Forst (soprán a tenor saxofon), Petr Svoboda (piano), Pavel Husa (baskytara) a Šimon Hajdovský (bicí). V Divadle 29 se představí v rozšířené sestavě s vibrafonistou Radkem Doležalem. 

Hlavním impulzem Fanfánovy tvorby je hra s obrazotvorností. Těšte se na hudební dobrodružství a originální symbiózu jazzu, funku, šansonu i filmové hudby – Fanfánovažánrová „promiskuita“ nezná hranic. Kromě aktuální desky Genius noci má kapela na kontě CD Polyorama (2011) a EP Vulpea Lunatică (2017), které je záznamem koncertu z Divadla 29 a je volně ke stažení na www.fanfantulipan.bandcamp.com.