Předprodej byl ukončen

Zima v Ladakhu, léto ve Spiti (Vojta Lokša)
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

Zima v Ladakhu, léto ve Spiti (Vojta Lokša)

úterý 29.9.2020 od 19:30
Nádraží Praha-Bubny Vltavská, Praha

O akci

Spiti a Ladakh - dva izolované světy v nejsevernějším cípu Indie.

Odlehlé tibetské údolí Spiti se rozléhá ve výšce přes 4000 metrů a dlouhá prašná cesta od návštěvy mnoho lidí zcela odradí. Ti, kteří dorazí až sem, budou odměněni úžasnými horskými výhledy, úsměvy tibetských mnichů a snad nejkrásnější noční hvězdnou oblohou na světě. Navštívíme prastaré kláštery a povyprávíme si o tom, jaké je to vařit s mnichy tradiční pokrmy anebo s nimi třeba vyjet na piknik.

Horské království Ladakh, proslulé rozlehlými pláněmi, mohutnými kláštery pod himálajskými štíty a blankytnými jezery v létě navštíví tisíce turistů. A právě proto se sem podíváme v zimě. Kruté himálajské mrazy vyženou místní lidi do kamenných domků s kamínky, ve kterých pomalu doutnají jačí bobky, a krása přírody vyplouvá na povrch ve své nejčistší a zároveň nejdrsnější formě - zcela bez lidí. Uvidíme pětitisícové průsmyky, sedmitisícové štíty i písečnou poušť - a to vše bez jediného turisty.

Vyprávět bude Vojta Lokša - cestovatel a profesionální průvodce zaměřený na Asii

Přednáška se za dobrého počasí koná venku na nástupišti před vagónem Sir Fogg Klubovny. Vezměte si deky :) V případě špatného počasí bude vevnitř ve vagónu.

Občerstvení zajištěno.