V online prodeji již vstupenky nemáme. Pořadatel si vstupenky vyhradil pro prodej na místě.

Genot Centre + D29 > Dino Spiluttini (AT) • QOW (EGP)
HUDBA Elektronika / Spirituální

Genot Centre + D29 > Dino Spiluttini (AT) • QOW (EGP)

pátek 15. října od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu

O akci

Audiovizuální dožínky Divadla 29 a labelu Genot Centre, v rámci kterých se představí vídeňský král contemporary church music Dino Spiluttini a zástupce egyptské experimentální scény Omar El-Sadek aka QOW. O rozjezd se postará sám CEO Genot Centre Ondřej Lasák a atmo celého večera bude mít na starosti výtvarnice Tereza Bartůňková. 

Vídeňský producent Dino Spiluttini vydává svoje intenzivní nahrávky na skvělém mexickém labelu Umor Rex nebo u dánských kazetových trendsetterů Phinery. Pod nánosy sonického prachu na nich propojuje zkreslené drony a mohutné basy se „svatou trojicí" chrámové hudby: harfami, varhanami a sborovými vokály. V cizelování svého velmi emotivního soundu pokračuje Spiluttini i na zatím poslední desce Heaven, kterou loni publikoval kultovní label Editions Mego. Hlavním tématem jednoho z nejlepších ambientně/dronových alb poslední doby je vyrovnání se se smrtí. Heaven (využívající mimo jiné i kompoziční metodu tintinnabuli Arvo Pärta) je nahrávkou nadmíru osobní, plnou dramatických zvratů a dobrodružných zvukových konfliktů. Ostatně přesvědčte se na jediném koncertě Dina Spiluttiniho v ČR sami!

Více informací

O úvodní set se postará jeden z šéfů labelu Genot Centre Ondřej Lasák. Pražský kolektiv Genot Centre se dlouhodobě věnuje prezentaci a propojování současného digitálního undergroundu formou site-specific koncertů a kazetových releasů. Skupině kolem Ondřeje Lasáka a Wima Dehaena se již přes pět let daří objevovat výrazné domácí talenty abstraktní hudby (Enchanted Lands, Lišaj, Izanasz), iniciovat mezioborové kolaborace mezi producenty a současnými vizuálními umělci i pořádat originálně pojaté koncerty na neobvyklých lokacích. Za své aktivity vysloužili cenu Vinyla v kategorii Počin roku a prestižní britský server The Quietus vyhlásil Genot Centre kazetovým labelem roku 2017.  

O vizuální stránku celého večera se postará výtvarnice Tereza Bartůňková. Ta stála v minulých letech mj. i za scénografií koncertní řady Silent_Night, kterou Genot Centre pořádal v pražském divadle Ponec. Jednu z jejich posledních prací, mimořádně sugestivní audiovizuální pouť postapokalyptickou krajinou nazvanou Tamura, ostatně uvedeme v D29 už 5. listopadu.

www.dinospiluttini.com
www.omarelsadek.com
www.genot.bandcamp.com