Akce byla zrušena

ONLINE: Barvy Indie - Tomáš Kubeš
ONLINE, KINO, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ, STAND-UP

ONLINE: Barvy Indie - Tomáš Kubeš

středa 25. listopadu od 20:00
Tomáš Kubeš live stream, Online

O akci

Film / komentovaný / VIP chat pro omezenou skupinu 50 diváků / 90 minut + chat

Kdo přijede do Indie poprvé, spatří šílenou zemi, která na první pohled uchvátí neuvěřitelným mixem kultur a náboženství. Poprvé jsem do Indie odjel stopem přes Turecko, Irán a Pákistán v roce 1993 a od té doby jsem si cestu do Indie několikrát zopakoval, naposledy v lednu 2020. Promítání je vytvořeno z několika cest a tak je možné vidět i změny, které přicházejí během několika posledních let. Barvy Indie to jsou pestrá sárí, největší velbloudí sraz na světě, bihárští sloni, lidští rikšové, svatí Sádhuové, krysí chrám, prastaré Varanasí, Amber fort, Jaipur  a mnohá další města města z pohádek Tisíce a jedné noci, bělostný Taj Mahal – to nejlepší ze severní Indie.

Jedná se o dobrodružné příběhy z cest zpracované do podoby filmu složeného z fotografií, videa a hudby s živým komentářem.

MÍSTO KONÁNÍ:

  • odkaz na živé vysílání dostanete 30 min před začátkem promítání emailem
  • promítáme prostřednictvím Zoomu
  • připojte se raději dříve, vypněte si mikrofon a kameru, aby nebylo rušeno promítání 
  • návod jak se připojit obdržíte s kódem
  • jedná se o živé vysílání jako v kině, tedy bez možnosti stažení
  • dotazy je možné klást prostřednictvím "chatu", odpovědi budou na živo

Pořádá, promítá a přednáší Tomáš Kubeš.

Tomáš Kubeš (1972)

Fotograf, novinář a cestovatel. Fotografii se věnuje vášnivě již od dětství stejně jako cestování a poznávání odlišných kultur. Několik let prožil putováním po Africe poznáváním tohoto svého zamilovaného kontinentu. Procestoval také Asii stopem například během půlroční cesty z Vladivostoku do Prahy, nebo při dalších výpravách do Indie a Nepálu.

V současnosti fotografuje reportáže pro mnoho časopisů, navštívil více jak 120 zemí světa. Vedle reportážní fotografie se věnuje také portrétu, architektuře, reklamě a humanitární fotografii. Jeho snímky a články můžete najít v Česku v mnoha časopisech, například Koktejl, Lidé a Země, včetně zahraničních médií.

Mezi nejznámější cesty patří "Srdce Afriky" – hledání pygmejů ve Střední Africe, splutí řeky Kongo, putování s Karavanou velbloudů za solí do Danakhilské pouště v Etiopii, nebo výprava do Jižního Súdánu během probíhající občanské války, nahlédnutí do bývalého Somálska (Somalilandu), návštěva tajemného souostroví Bijágos, a také další cesty na pomezí Súdánu a Etiopie, kde se ocitl také v zajetí, odkud musel prchnout. Stranou zájmu nezůstala ani pustá Sibiř - Jakutsko, Burjatsko, a nezkrocená Tuva.

Kromě oblíbené Afriky dnes objevuje také poslední původní světy na ostrově Nová Guinea. Vše kolem nás se doslova před očima mění a mnohé tradiční obyvatele země pohlcuje moderní svět, proto dokumentuje to, co již dlouho existovat v původní podobě nebude.

Další informace najdete na www.tomaskubes.cz