Předprodej byl ukončen

Stockfest Sobota - Brutus, Morava, Red Nose, E.M.I.L., ...
HUDBA Rock, FESTIVAL

Stockfest Sobota - Brutus, Morava, Red Nose, E.M.I.L., ...

sobota 14.8.2021 od 17:00
Letní areál Dobrohostov, Havlíčkův Brod

O akci

ZAS TEN STOCK!

Přijměte pozvání do magického prostředí letního parketu v Dobrohostově u Havlíčkova Brodu. Festival ve 26. roce svého konání pokračuje po pátečním večírku hlavním sobotním programem, ve kterém se představí tradičně šest kapel. Ozdobou sobotní noci bude vystoupení legendy českého tancovačkového bibítu - kapely Brutus.

Vystupující

Brutus (CZ) – web Morava (CZ) – web Red Nose (CZ) – bandzone E.M.I.L. (CZ) – web Fortuna (CZ) – web

Více informací

17:00 AT TIME

18:20 E.M.I.L. (www.emilhb.cz)

19:40 FORTUNA (www.fortunahb.cz)

21:00 MORAVA (www.morava-rock.cz)

22:30 BRUTUS (www.brutus.cz)

00:30 RED NOSE (www.bandzone.cz/rednose)

***

AT TIME – čtyřčlenná kapela z Havlíčkova Brodu ve složení Ruda Kubajz Kubíček (sólová kytara, zpěv, občas i taneční kreace), Petr Bȍnsch (kytara, zpěv, foukačky), Pavel Růžička (baskytara) a Míra Bȍnsch (bicí). Folk & country. Slibný rozjezd.

E.M.I.L. – jedna ze dvou kapel, které stály za vznikem festivalu. Parta okolo výrazné osobnosti brodské hudební scény Jardy Bořila prošla mnoha personálními změnami a v pátek 13. listopadu téměř oslavila 30 let své existence. V současné (zčásti omlazené) sestavě vystupuje od roku 2016.

FORTUNA – společně s kapelou E.M.I.L. stojí za vznikem akce a je jedinou kapelou, která nevynechala žádný z dosavadních 25 ročníků festivalu! Kapelu založil rodák z Dobrohostova Petr Milichovský v roce 1995. Přestože Fortuna změnila složení několikrát, Petr zůstává kapelníkem této plesové party až do dnešních dnů.

MORAVA – jen málokterá kapela z Vysočiny má za sebou podobně barvitý a slavný příběh jako Morava. Za více než třicet let svého působení Morava vydala celkem osm řadových alb, poslední s názvem Černobílá v předloňském roce. Kapelu, která v době největší slávy vyprodala Lucernu, polil živou vodou návrat dlouholetého frontmana Františka Petrička před pěti lety. Kdo by neznal hity kapely jako Sblížení, Morava či Miluj se se mnou?

BRUTUS – legenda českého tancovačkového bigbítu konečně na Stockfestu! „Nadšený recenzent Bruntálského deníku napsal, že skupina Brutus by měla být prohlášena za národní památku, podobně jako třeba jízda králů z Vlčnova.“ Kapela vznikla v Rakovníku v roce 1966. V době normalizace byla nucena několikrát pozastavit činnost a dvakrát se přejmenovala (Elektronik, Kyklop), aby se v roce 1989 definitivně vrátila ke svému původnímu názvu. Za dlouhou dobu existence se v kapele vystřídalo téměř 50 muzikantů. Všechna důležité milníky pamatují bubeník Vladimír Hasal, František Matějovský (flétna, saxofon) a baskytarista Milan Křižanovský, kteří se v kapele objevili v polovině sedmdesátých let. Stovkami a stovkami tanečních zábav po kulturácích a sokolovnách celé republiky otřískaná kapela začíná na začátku devadesátých let vydávat v rychlém sledu jedno album za druhým. Dnes jich má na kontě třináct. Fragment songu Zdá se mi tvoří znělku kultovního nováckého seriálu Comeback, kde si samotní členové kapely také ve dvou dílech zahráli... Už to živě vidím na letním parketu: oční stíny, dlouhý vlasy, božskej účes, dlouhý řasy... bude to brutus!

RED NOSE – příběhy, písně, rock & roll v podání legendární party z Havlíčkova Brodu poprvé na Stockfestu! Kapela soustředěná okolo bratrů Šimonových a hrající prakticky v původní sestavě má na kontě tři řadová alba. Přesná rytmika, melodika moderního rock´n´rollu či blues a české texty budou ozdobou závěru sobotního programu.

***

Lokace: letní parket Dobrohostov (HB) * 49.5422408N, 15.5204717E

Areál letního parketu po dobu akce částečně zastřešen dvěma velkými party stany.

Parkování: v místě, bez poplatku.

Stanování: na travnatém prostoru, který je součástí parkoviště poblíž areálu. Prostor není hlídaný, bez poplatku.

Ubytování v Havlíčkově Brodě a okolí: odkazujeme na dlouhý seznam na stránkách Podzimního knižního veletrhu zde.

***

Vstupné:

250 Kč v předprodeji do 30. 6. 2021

300 Kč v předprodeji od 1. 7. 2021

350 Kč na místě

Dvoudenní vstupné (pátek a sobota):

400 Kč v předprodeji do 31. 12. 2020

500 Kč v předprodeji od 1. 1. 2021

Předprodej na na obchodních místech:

HAVLÍČKŮV BROD - Obchůdek Tulipán, Horní ulice

HUMPOLEC - Městské kulturní a informační středisko

Kompletní informace na www.stockfest.cz.