Předprodej byl ukončen

ONLINE: Tanzanie se zebrami pod hvězdami (Jan Papež)
ONLINE, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

ONLINE: Tanzanie se zebrami pod hvězdami (Jan Papež)

neděle 13.12.2020 od 20:00
Kolem Světa ONLINE, Praha

O akci

e-VSTUPENKY:
www.smsticket.cz/mista/3412
===

Mambo rafiki! Pojďte s námi společně poznat tanzanskou povahu, kde všude lze v Tanzanii půjčit auto či jak to voní na ostrově koření. Společně zjistíme, že „Hakuna matata“ není jen fráze z oblíbeného animovaného filmu, ale je to skutečný životní styl místních obyvatel. Nakonec se dozvíte i to, jak se spí se zebrami pod hvězdami…

Naše putování zahájíme v Arushe, hlavním městě safari. Prozkoumáme krásy místních národních parků Tarangire, Serengeti a Ngorongoro a to včetně návštěvy místní nemocnice. Víte, jaké je to jezdit místní dopravou s domorodci? To se dozvíte, až pojedeme do přírodní rezervace u jezera Natron. Uvidíme hejna růžových plameňáků, život v místní vesnici i okolí tohoto tajuplného jezera. Společně se vykoupeme v horkých pramenech a vydáme se až na „konec světa“.

Z Tangy přeletíme na ostrov koření – Zanzibar. Ve Stone Town okusíme pohostinnost místních trhů, společně s opičkami z pralesa projdeme mangrovými lesy a hned na to přivoníme k čerstvě utržené vanilce či hřebíčku.

Ocitneme se na liduprázdné pláži, kde se čas doslova zastavil. Chtěli byste z jednoho místa pozorovat zároveň východ i západ slunce? Toto se Vám splní v bývalém ráji batůžkářů Nungwi, které je dnes přeplněno luxusními hotely obklopenými slumem.

Na závěr dostaneme lekci svahilštiny v protestanském kostele v Dar es Salaamu a poznáme odvrácenou stránku tohoto města.

========================
KOLEM SVĚTA - cyklus cestovatelských přednášek
Pořádá a uvádí Karel Wolf, info@kolemsveta.cz
Přednáší a promítá Honza Papež a Petra Wirthová
===
MÍSTO KONÁNÍ:

odkaz na živé vysílání je součástí emailu po nákupu
také v připomínacím emailu, 30 min před začátkem přednášky
pokud nestihnete živé vysílání, zašleme vám odkaz na záznam přednášky
promítáme prostřednictvím Zoom
připojte se raději dříve, vypněte si mikrofon a kameru, aby nebyla rušena přednáška. Dotazy je možné klást prostřednictvím „chatu“