Dechovky Stock - Túfaranka, Rebelka, Leškovanka, Lučanka
HUDBA World music / Ethno / Folk, FESTIVAL

Dechovky Stock - Túfaranka, Rebelka, Leškovanka, Lučanka

neděle 15. srpna od 14:00
Letní areál Dobrohostov, Havlíčkův Brod
Vstupenka do mobilu
Cena 200 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 15. srpna
do zdražení 71 dní

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Přijměte pozvání do magického prostředí letního parketu v Dobrohostově na třináctý ročník festivalu dechových hudeb. V šestihodinovém programu se tradičně představí čtyři dechové hudby. Ozdobou festivalu bude večerní vystoupení mnohokrát oceněné kapely a skutečné hvězdy žánru - dechové hudby Túfaranka z moravských Šakvic.

Vystupující

Túfaranka (CZ) – web Rebelka (CZ) – web Leškovanka (CZ) – fb Lučanka (CZ) – web

Více informací

14:00 LUČANKA (www.lucanka.wz.cz)

15:30 LEŠKOVANKA (www.facebook.com/DH-leskovanka)

17:00 REBELKA (www.rebelkahb.cz)

18:40 TÚFARANKA (www.tufaranka.cz)

 

LUČANKA – historie kapely z Luk nad Jihlavou sahá až do roku 1974 a je spojena se jménem Jana Vrzáčka, který vedl „Starou“ Lučanku do roku 2004. Po rozpadu původní kapely se vedle psaní not Jan Vrzáček věnoval intenzivní přípravě mladých muzikantů, z nichž sestavil Mladou Lučanku. Jak šel čas a mladí muzikanti také trochu zestárli, kapela se vrátila k původnímu názvu. Dechová hudba pod vedením kapelníka Petra Vochyána v letošním roce vydala své první studiové CD.

LEŠKOVANKA – dechová hudba z malé vesničky na Vysočině svoji novodobou éru s více než padesátiletou historií datuje rokem 2005, kdy došlo pod vedením kapelníka Karla Hrocha a uměleckého vedoucího Pavla Málka ke spontánnímu obnovení kapely. Vedle účasti na oficiálním zahájení Kmochova Kolína je jejím nejcennějším zářezem zisk tří pohárů na Mezinárodním soutěžním festivalu malých dechových hudeb v Pezinoku.

REBELKA – stále populárnější havlíčkobrodská dechová hudba koncertující pod vedením kapelníka Petra Milichovského. Většinu hráčů na dechové nástroje vychoval výborný muzikant, legendární učitel a skvělý člověk Otta Bauer (1932 – 2013). Současnou podobu orchestru tvoří třináct hráčů a čtyři zpěváci. Prakticky domácí kapela  vedle radosti a potěšení z dobré dechovky šíří také slávu dobrého havlíčkobrodského piva Rebel. Rebelka nevynechala jediný ročník - v Dobrohostově vystoupí již po třinácté!

TÚFARANKA – mladí a veselí chlapci ze Šakvic svým nezkrotným temperamentem a upřímnou láskou k muzice získávají stále větší obdiv svých posluchačů nejen doma ale i na koncertech v zahraničí. Tufaranku založil v roce 1978 šakvický muzikant Josef Šural. Od roku 1993, kdy tato kapela zvítězila na celosvětovém festivalu dechových hudeb v holandském Kerkrade, popularita kapely stále míří vzhůru hlavně díky působení uměleckého vedoucího Bohumíra Kameníka a výborného muzikanta a současného kapelníka Jana Bílka. Hráčská i umělecká spolupráce muzikantů z Túfaranky, je neobvyklou ukázkou jedinečného muzikantského cítění, pochopení a prezentování moravské dechovky.

***

Pro návštěvníky festivalu je zajištěn autobusový svoz z Havlíčkova Brodu (v ceně vstupenky) - odjezd ve 13:00 hodin z náměstí od České spořitelny, návrat po skončení programu.

Lokace: letní parket Dobrohostov (HB) * 49.5422408N, 15.5204717E

Areál letního parketu po dobu akce částečně zastřešen dvěma velkými party stany.

Parkování: v místě, bez poplatku.

Ubytování v Havlíčkově Brodě a okolí: odkazujeme na dlouhý seznam na stránkách Podzimního knižního veletrhu zde.

***

Vstupné:

200 Kč v předprodeji do 30. 6. 2021

250 Kč v předprodeji od 1. 7. 2021

300 Kč na místě

Předprodej na na obchodních místech:

HAVLÍČKŮV BROD - Obchůdek Tulipán, Horní ulice

HUMPOLEC - Městské kulturní a informační středisko

Kompletní informace na www.stockfest.cz.