Předprodej byl ukončen

ONLINE: Uvnitř černobylské zóny (Milan Říský)
ONLINE, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

ONLINE: Uvnitř černobylské zóny (Milan Říský)

úterý 29.12.2020 od 20:00
Kolem Světa ONLINE, Praha

O akci

e-VSTUPENKY:
www.smsticket.cz/mista/3412
===

U prvního checkpointu si koupíte svítící kondomy, podepíšete papír, že vstupujete na vlastní nebezpečí, v hotelu vás pro jistotu na noc zamknou a pětkrát vás ujistí, že to, co jíte, opravdu nepochází z uzavřené oblasti. I přes svou negativní pověst je zóna kolem jaderné elektrárny Černobyl rok co rok cílem desetitisíců turistů. Další vlnu zájmu o téměř opuštěnou oblast plnou malých zapadlých vesniček, temných zákoutí s panenkami a plynovými maskami a rozpadajících se paneláků ve městě Pripjať nastartoval seriál Černobyl v produkci HBO. Přesto vás černobylské bábušky vezmou k sobě domů a chtějí od vás posekat zahradu výměnou za historky z dubna 1986. Je Pripjať stále městem duchů se svou typickou depresivní atmosférou, nebo se stal z místa rušný Václavák? Do střežené oblasti největší jaderné katastrofy se začátkem loňského června vypravil plzeňský fotograf Milan Říský.

 

AUTOR - MILAN ŘÍSKÝ (*1988):

Jako fotograf a redaktor prošel časopisy Rock & Pop a Rock’n’All, šest let působil na pozici webeditora, redaktora a fotografa v Plzeňském deníku. Dlouhodobě spolupracuje s plzeňským hudebním klubem Divadlo pod lampou. Se svým fotoaparátem také doprovázel na turné Daniela Landu a spolupracoval s dalšími tuzemskými hudebníky a festivaly. Od roku 2019 pravidelně pořádá po celé České republice komentované fotoreportáže z uzavřené zóny kolem černobylské elektrárny, kam se vypravil fotit.

===
KOLEM SVĚTA - cyklus cestovatelských přednášek
Pořádá a uvádí Karel Wolf, info@kolemsveta.cz
Přednáší a promítá Milan Říský
===
MÍSTO KONÁNÍ:

  • odkaz na živé vysílání je součástí emailu po nákupu
  • také v připomínacím emailu, 30 min před začátkem přednášky
  • pokud nestihnete živé vysílání, zašleme vám odkaz na záznam přednášky
  • promítáme prostřednictvím Zoom
  • připojte se raději dříve, vypněte si mikrofon a kameru, aby nebyla rušena přednáška. Dotazy je možné klást prostřednictvím „chatu“