Předprodej byl ukončen

Cestou krajinou a Večer se souborem Gaudeamus VŠE
ONLINE, HUDBA World music / Ethno / Folk, TANEC

Cestou krajinou a Večer se souborem Gaudeamus VŠE

15.12.2020 od 19:00 – 22.12.2020
Kino.iFolklor.cz, Online

O akci

Cestou krajinou a Večer se souborem Gaudeamus VŠE a jeho hosty

Souboru Gaudeamus Vysoké škole ekonomické hledá zajímavé náměty i způsoby zpracování od klasického, až po taneční divadlo. V pořadu choreografa Martina Packa Cestou krajinou z roku 2009 nabízí dobrodružnou cestu životem od narození ke smrti, plavbu na lodi bláznů a komediantů. Tanečníci, zpěváci i muzikanti vytvářejí jedinečný celek a každý prožívá na jevišti i svůj příběh. Pořad plný emocí vyvolal na přehlídce choreografií folklorních souborů v roce 2010 velmi vášnivou diskuzi.  

Záznam premiéry z 15. 3. 2009 v Divadle v Dlouhé. Námět, choreografie, režie: Martin Pacek, hudba: Zdeněk Vejvoda, kostýmy, světla: Agnieszka Pátá, videozáznam: Jiří Krejčík. Pořad podpořila nadace Život umělce. 

Ve druhé části jde o záznam 2. poloviny loňského prosincového představení souboru v Divadle U Hasičů s netradičně zpracovanými čísly převážně s adventní tématikou, jako je Na den sv. Martina s koledou mnichů, téma Lucie v netradičním zpracování Honzy Malíka, tanečně zpracovaná píseň Hopsa, pacholátka v choreografii Aleny Skálové, choreografie Zuzany Cílové Paste sa ovečky v podání mladistvého souboru Rosénka, který byl hostem večera, či báseň Jana Nerudy Balada rajská za spolupráce Jaroslavy Šiktancové. Nechybí koledy v úpravě Milana Buňaty či společné zpívání.

Záznam 2. poloviny vystoupení Večer se souborem Gaudeamus VŠE a jeho hosty v Divadle U Hasičů, 11. 12. 2019, připravili: Věra Fenclová, Milan Buňata, světla, horizont: Jiří Svoboda, Lucie Šerclová, videozáznam: Jiří Krejčík.