ONLINE: Chiapas - mexická příhraniční perla (Eva Kubátová)
ONLINE, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

ONLINE: Chiapas - mexická příhraniční perla (Eva Kubátová)

pondělí 5. dubna od 20:00
Kolem Světa, Online
Vstupenka do mobilu
od 99 bez dalších poplatků do 177 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 6. dubna

e-Vstupenka rodinná

Základní cena 177 Kč Koupit

e-Vstupenka základní

Základní cena 99 Kč Koupit

KOUPIT záznam

Základní cena 109 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Na úplném jihu Mexika, při hranicích s Guatemalou, leží Chiapas - federativní jednotka o velikosti České republiky, o které se říká, že se vám nad její krásou srdce zastaví. O tom, že je to pravda pravdoucí, vás přesvědčí Eva Kubátová, překladatelka, průvodkyně a „sběratelka mexických podivností“, která už přes sedm let v Mexiku žije.

Pocítíme starodávné předkolumbovské energie za rozbřesku na impozantních mayských ruinách v Palenque. V koloniálním městečku San Cristóbal de las Casas nahlédneme pod pokličku gastronomie cvrčků a jiné havěti. Prosvištíme po hladině kaňonu Sumidero, co do velikosti šlape na paty Grand Canyonu a necháme se ohlušit tyrkysovým vodopádem Agua Azul. Osamoceni v Lakandonské džungli, daleko od mobilního signálu a wifi, strávíme za řevu jaguárů několik nocí v indiánské vesničce, kde místní indiáni padají při modlitbách do hlubokého tranzu. Pokud se dobře zaposloucháme, uslyšíme tajemné hučení ze záhrobí v chrámu v Yaxchilánu uprostřed pralesa. Ochutnáme ty nejlepší tortilly z modré kukuřice a prozradíme si, kdy je mayská dívka prý zralá na vdávání. Na vlastní oči uvidíme, kolik odstínů červené se dá vytvořit z přírodního barviva broučka červce nopálového. V šamansko-katolickém kostele v San Juan Chamula rituálně zakroutíme krkem slepicím a povíme si, jaký druh alkoholu má podle místního mastičkáře nejlepší zdravotní účinky. A možná se dozvíme i to, kde tady končí neposlušní cestovatelé, co i přes přísný zákaz stisknou spoušť a jestli místním indiánům vážně fotografie kradou duši.

===
KOLEM SVĚTA ONLINE - cyklus cestovatelských přednášek
Pořádá a uvádí Karel Wolf, info@kolemsveta.cz
Promítá cestovatelka žijící v Mexiku Eva Kubátová

===

Pokud vás online přednášky těší, zde je permanentka na celý měsíc:
 

===

MÍSTO KONÁNÍ:
> odkaz na živé vysílání dostanete emailem vždy 15 minut před projekcí
> pokud nestihnete živé vysílání, zašleme vám odkaz na záznam přednášky
> promítáme prostřednictvím Zoomu
> připojte se raději dříve, ponechte vypnutý mikrofon a kameru, aby nebyla rušena přednáška. Dotazy je možné klást online prostřednictvím „chatu“