Předprodej byl ukončen

ONLINE: Kyrgyzstán a Tádžikistán (Michal Černý)
ONLINE, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

ONLINE: Kyrgyzstán a Tádžikistán (Michal Černý)

pondělí 12. dubna od 20:00
Kolem Světa, Online

O akci

KYRGYZSTÁN A TÁDŽIKISTÁN - hory, jezera, lidé, zvyky

Do střední Asie, hlavně Kyrgyzstánu, jezdím od roku 2004. Byl jsem tam za tu dobu asi 30 krát. Hlavním cílem bylo studium ledovcových jezer. Díky tomu jsem poznal téměř všechny horské oblasti Kyrgyzstánu, ale i život místních lidí, se kterými jsem žil a pracoval.

Kyrgyzstán je zemí hor, kde se setkávají horská pásma Ťan-Šanu, Pamíru a Pamíro-Alaje. Není snad na světě země s podobnou průměrnou nadmořskou výškou. Hory jsou tedy hlavním tématem přednášky, která vás zavede do divokých hor bez turistů, malebných údolí, na chladné ledovce a k ledovcovým jezerům. Nad horami se proletíme i vrtulníkem. Ukážu vám, jak se stavěla česká výzkumná stanice u ledovce v nadmořské výšce 3600 m. Projdeme se národním parkem Ala-Arča, který leží jen 40 km od hlavního města, ale ukážu vám i málo známé hory na západě, východě a jihu země. Navštívíme zlatý důl Kumtor a největší vysokohorské jezero Petrova. Odpočineme si u „horkého“ jezera Issyk-Kul a samozřejmě nezapomene na život prostých lidí. Nakonec vás zavedu do sousedního Tádžikistánu, konkrétně do krásného údolí Jagnob a na pravou tádžickou svatbu.

===
KOLEM SVĚTA ONLINE - cyklus cestovatelských přednášek
Pořádá a uvádí Karel Wolf, info@kolemsveta.cz
Promítá cestovatel Michal Černý

===

Pokud vás online přednášky těší, zde je permanentka na celý měsíc:
https://www.smsticket.cz/vstupenky/24261

===

MÍSTO KONÁNÍ:
> odkaz na živé vysílání dostanete emailem vždy 15 minut před projekcí
> pokud nestihnete živé vysílání, zašleme vám odkaz na záznam přednášky
> promítáme prostřednictvím Zoomu
> připojte se raději dříve, ponechte vypnutý mikrofon a kameru, aby nebyla rušena přednáška. Dotazy je možné klást online prostřednictvím „chatu“