Monika Načeva, Rány Těla, Sekvoye
HUDBA Rock / Punk / World music / Ethno / Folk / Elektronika / Jazz / Blues / Klasika / Spirituální, UMĚNÍ

Monika Načeva, Rány Těla, Sekvoye

pátek 5. listopadu od 19:00
Rock Depo, Velké Meziříčí
Vstupenka do mobilu
Cena 200 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 4. listopadu

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Monika Načeva 
s projektem Zdivočelí koně

Rány Těla 
underground rock´n´roll

Sekvoye 

alternative-rap, elektronika

Vystupující

Monika Načeva (CZ) – fb

ZDIVOČELÍ KONĚ

Hudební projekt Moniky Načevy nazvaný podle básně Pavla Zajíčka a kterou zpěvačka se svou stávající kapelou zhudebnila. Ve skupině dále působí Markéta Pták (ds.) a David Kanzan (synth., organ).

Skupina vybírá básně umělců ze 60. až 80. let, kteří byli pronásledovaní minulým režimem. Patří mezi ně třeba Ivan Martin Jirous, Pavel Zajíček, Vladimíra Čerepková, Václav Hrabě, ale i ti méně známí jako je Věra Jirousová či Šárka Smazalová a ke kterým má Monika Načeva mnohdy také silný osobní vztah.

Zdivočelí Koně chtějí oslovit publikum, které vnímá umění jako citlivou vnitřní, ale i důležitou součást svého života, kterou je třeba hledat v našem zrychleném světě.

www.facebook.com/Monika.Naceva

RÁNY TĚLA

Na sklonku roku 2018 proběhl jeden nepříliš sledovaný, ale o to zajímavější hudební návrat. Rány těla, dekadentní fantomové pražské klubové scény devadesátých let, vydali po dlouhých dvaadvaceti letech nové album s příznačně zvoleným názvem Maybe It‘s Fantasy. Ano, je téměř neuvěřitelné, že jde o teprve druhou nahrávku skupiny založené již v roce 1988, Rány těla ale vždycky jeli svým vlastním tempem a nikdy si nenechali nic diktovat.

„Měli jsme vždycky svou představu, jak máme znít a jak se máme prezentovat,“ říká frontman skupiny Hank J. Manchini v nedávném rozhovoru pro Deník N a dodává: „Pro mě vždycky byla a je důležitá naprostá osobní tvůrčí svoboda bez tlaku z jiných stran a možná i jistá neúcta k autoritám. To se snažím tak nějak dodržovat až do současnosti.”

Rány těla v začátcích udávali jako své inspirační zdroje The Velvet Underground, Bauhaus nebo Joy Division, ale také domácí industriální projekty ze scény soustředěné okolo gurua Jardy Paláta. Právě ten je záhy seznámil s hudbou The Birthday Party, což se ukázalo jako zásadní. Berlínská scéna v čele s Nickem Cavem nebo Crime And The City Solution mladé skupině učarovala, ostatně jim byla v následných letech přílišná podobnost občas vytýkána. Tvorba skupiny posléze absorbovala také vlivy country, nové vlny nebo popu, úspěšné první období vyvrcholilo vystoupením na premiérovém českém koncertě Boba Dylana a zejména debutovým albem Polyester (1996). O rok později ale došlo k rozchodu, členové kapely se v dalších letech objevovali a stále také působí v různých projektech jako Moimir Papalescu & The Nihilists, Kill the Dandies!, nebo Načeva. První vystoupení po dlouhé pauze proběhlo v roce 2007. Od té doby členové na svých výjimečných koncertech sporadicky prohlašovali, že je nové album na cestě. Ano, byli jsme varováni. Jejich zatím poslední album Maybe It‘s Fantasy (Drug Me Records, 2018/2019) navazuje na původní tvorbu kapely, ale zároveň ji uvádí do zcela nového kontextu a prostředí. Vlivy country, postpunku nebo industriálu jsou stále patrné, ale spolu s mazlivými ozvěnami soulu, trip hopu nebo r‘n‘b utvářejí podivuhodný zvukový amalgám, kterému nechybí napětí, energie ani obdivuhodně dotažená estetika a přitažlivost. „Ležérní tempa i energie a špína. Umění být romantik, který před dámou poklekne s růží v ústech, zároveň i frajer, který umí seknout a jít na hranu,“ píše se v recenzi v magazínu Full Moon, dojmy z povedeného alba ještě násobí euforické ovace z aktuálních koncertů. Rány těla stárnou jako výjimečná archivní vína, každý rok navíc znamená plnější chuť, výraznější buket a robustnější aroma.

(Michal Pařízek, Full Moon Magazine, 2019)

www.ranytela.bandcamp.com

http://www.fullmoonzine.cz/nejlepsi-texty-full-moonu-roku...

www.facebook.com/rany.tela

www.facebook.com/drugmerecords

SEKVOYE

(alternative-rap, elektronika)

Brněnsko-pražské alternativně-elektro-rapové duo. Architektura skladeb se táhne od ambientních stropů, po pilíře hluku a efektové suti. Slova jsou prostředkem k vnoření onirických realit do reálného světa. Řečeno lidsky, máme blíže k poezii než k rapu a zároveň blíže k elektronice, než poezii. Naše chutě nás trhají a utváří tak celek.

Mikuláš Hamerla (rap, texty / také člen Laokoon)

Štěpán Kopečný (hudba / také Lowmoe)

vznik v létě 2016 v Opavě

EP Wifi v Lese vyšlo v lednu 2018

koncerty 2018: Fajfr Štýl, Altenburg 1964, Brno Bajkazyl, Ostrava Dock...

koncerty 2019: Rosnička, Okolojeles, Boskovice, Kruhovka, Alternativní scéna...

EP Propast vyšlo v listopadu 2018

Album Ramúr vyšlo 25. listopadu 2019

sekvoye.bandcamp.com/

open.spotify.com/artist/5FEpeUsMPeRoCnNgS0AzfC

www.youtube.com/channel/UCju4gCajVC3mZ_WCAOxWADw

www.facebook.com/sekvoye/

www.instagram.com/sekvoye/

itunes.apple.com/us/artist/sekvoye/1438701211

https://alterecho.muzikus.cz/.../audiotip-sekvoye-propast...