Vlasta Redl s kapelou a trio Merta - Hrubý - Fencl
HUDBA World music / Ethno / Folk, UMĚNÍ

Vlasta Redl s kapelou a trio Merta - Hrubý - Fencl

úterý 31. srpna od 19:00
Horácká galerie, Nové Město na Moravě
Vstupenka do mobilu
Cena 450 bez dalších poplatků Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 31. srpna

Základní vstupenka

Základní cena 450 Kč Koupit
Novoměstská karta 360 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Ojedinělý koncert legendárních muzikantů a jejich doprovodných těles, Vlasty Redla s kapelou a tria Vladimír Merta-Jan Hrubý-Ondřej Fencl, se uskuteční 31.8.2021 v Novém Městě na Moravě.

Nejprve vystoupí s hodinovým blokem písničkářská ikona Vladimír Merta s fenomenálním houslistou Janem Hrubým a o generaci mladším klavíristou Ondřejem Fenclem. Druhou, delší část večera pak obstará moravský bard Vlasta Redl se svou famózní doprovodnou kapelou nabitou předními česko-slovenskými instrumentalisty.
Jak Redl, tak Merta s Hrubým představují na české scéně ojedinělé solitéry, nezaměnitelné stavební kameny zdejšího muzicírování, od nichž zhusta berou generace následovníků. Pódium spolu za celá desetiletí nesdíleli - k tomu dojde letos pouze na dvou koncertech, z nichž jeden se uskuteční právě v Novém Městě na Moravě. Bezpochyby půjde o mimořádný a neopakovatelný hudební zážitek. Husličky a Chtít chytit vítr v jednom večeru? Hudební svátek.

"Je možné, že během druhé části večera dojde k nějakému prolnutí, ale to bych nechal osudu," odpověděl strůjce myšlenky, klavírista Ondřej Fencl na otázku, zda si zahrají všichni společně.
 

Vlasta Redl: Moravský zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista. Ve

své tvorbě dokázal osobitě skloubit rock, bigbít, folk a lidovou hudbu.


Vladimír Merta: král zdejších písničkářů, člověk mnoha tváří, hudebník, publicista, spisovatel, filmař, architekt... a především básník a kytarista.

 

Jan Hrubý: český rockový Paganini, spolu s Vladimírem Mišíkem zakládal kapelu Etc, stejně neodmyslitelně je spjat také s Michalem Prokopem (je mimo jiné autorem slavné Bitvy o Karlův most).

Vystupující

Vlasta Redl (CZ) – web

Více informací

Vstupné v předprodeji je ve třech vlnách. Prvních 50 vstupenek je za 450 Kč (360 Kč s NMnM kartou), dalších 150 vstupenek seženete za 500 Kč (400 Kč s NMnM kartou) a posledních 300 vstupenek je za 600 Kč (480 Kč s NMnM kartou).

Na místě bude vstupné za 700 Kč (560 Kč s NMnM kartou).