Předprodej byl ukončen

Minifestival Janáčkovin
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Minifestival Janáčkovin

sobota 14. srpna od 14:00
Hejnice - Bazilika Navštívení Panny Marie, Hejnice

O akci

Koncert  z díla českého génia Leoše Janáčka, při kterém na pódiu zahraje a zazpívá více než 150 hudebníků z České republiky, Německa a dalších zemí. Vystoupí Mezinárodní komorní sbor a orchestr Frankfurt-Praha, dětský pěvecký sbor Mifun z Prahy, Mužský sbor Láska opravdivá z Brna, Bohemiachor, Frankfurter Kammerchor a další, sólisté jsou Dagmar Mazancová, Mirka Časarová, Michaela Králová, Miroslav Stricevic, Pere Pou Llompart a Stanislav Mistr. Diriguje Jan Polívka.

Na programu od 14:00 Fanfáry ze Sinfonietty, Říkadla pro sbor a deset nástrojů, Kašpar Rucký (s doprovodem kulisy výtvarné umělkyně Viviane Niebling)

Od 16:00 kantáta Otčenáš v nové orchestrální verzi Miloše Boka, vrcholné mužské sbory : Maryčka Magdónova, Kantor Halfar, 70 000 a Potulný Šílenec, kantáta Na Soláni Čarták a nejslavnější Janáčkovo orchestrální dílo Sinfonietta.

Více informací

Koncert se koná s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti, Nadace Leoše Janáčka, města Hejnice, Dr. Dadji Altenburg-Kohl, Marie a Hany Havlíkové, Kristofera Botta, Jürgena Klausenitzera, Stephana Schwarzachera, Martina Schmalze a mnoha dalších přátel, dokonce i z řad samotných účastníků projektu.