Koncert ArtCafé - Luboš Soukup Quartet feat. David Dorůžka
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Koncert ArtCafé - Luboš Soukup Quartet feat. David Dorůžka

středa 13. října od 19:00
Klášter Broumov, Broumov
Vstupenka do mobilu
Cena 190 bez dalších poplatků Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 13. října

Kreslírna

Základní cena 190 Kč
Členové klubu ArtCafé 150 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Moderní jazzový kvintet nabízí hvězdnou sestavu hudebníků. Muzikanti během večera zahrají skladby ze Soukupovy poslední desky “Země”, která byla nominována na Cenu Anděl 2017 v kategorii Jazz a blues a která byla vybrána jako nejlepší jazzová deska v anketě Českého rozhlasu v témže roce. 
Lídrem kapely je saxofonista a skladatel Luboš Soukup, který se jako jediný český hudebník může pyšnit titulem Dánský objev roku. Do Dánska ho z České republiky přivedlo studium a zájem o skandinávskou hudební scénu. V roce 2013 získal magisterský titul na hudební konzervatoři RMC v Kodani. Soukup je výlučným autorem skladeb, které zazní na koncertě. Inspiraci pro svou tvorbu nachází nejen v jazzu, ale například i v klasické a folklórní hudbě. Jeho propracované kompozice přirozeně plynou a posluchače provádí různými světy. Speciálním hostem večera je kytarista David Dorůžka, který působí jako profesionální hudebník již od svých 14 let. V letech 1999–2003 žil v USA, kde mimo jiné studoval skladbu a improvizaci na Berklee College of Music. Po návratu do Evropy spolupracoval například se švédskou zpěvačkou Josefine Lindstrand, Agou Zaryan či vystupoval s Jaroslavem Duškem jako host Divadla Vizita. Vede své vlastné trio a na svém kontě má řadu fantastických nahrávek. Kapelu doprovází na kontrabas Tomáš Baroš, který patří mezi nejlepší kontrabasisty naší scény. Výčet jeho spoluhráčů a nahraných alb by byl velmi dlouhý, za zmínku stojí spolupráce s Ondřejem Štveráčkem, Matúšem Jakabčicem, Benny Golsonem, Will Vinsonem, Rick Margitzou, a dalšími. Posledním členem kapely je bubeník, přerovský rodák, Marek Urbánek, který patří mezi nejvyhledávanější bubeníky u nás. Od roku 2012 působí v Praze, kde absolvoval VOŠ při konzervatoři Jaroslava Ježka (2012 - 2015) a HAMU (2015 - 2018). Založil svůj projekt #B Experiment a jako sideman působí v Big Bandu Gustava Broma, triu Davida Dorůžky, Kristina Barta Event Horizon, Marta Kloučková Quintet, JeN Hovorka & Marek Urbánek a mnoho dalších.

 

Členové kapely

Luboš Soukup — saxofon

David Dorůžka — kytara

Tomáš Baroš — kontrabas

Marek Urbánek — bicí

Více informací

Pro účastníky koncertu platí aktuální nařízení vlády:

1. K ochraně dýchacích cest je nutné mít respirátor po celou dobu koncertu

2. Platné očkování proti COVID-19

3. Po prodělání nemoci COVID-19 platí imunita 180 dní

4. Negativní POC antigenní test ne starší 72 hod. nebo negativní PCR test ne starší 7dní, u dětí do 6 let není testování požadováno.