Grandbrothers (DE)
HUDBA Elektronika / Jazz / Blues / Klasika

Grandbrothers (DE)

pondělí 22. listopadu od 20:00
Jazz Tibet Club, Olomouc
Vstupenka do mobilu
Cena 319 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 22. listopadu

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

ORIGINÁLNÍ, PULZUJÍCÍ HUDEBNÍ TVAR, KOMBINUJÍCÍ KOMORNÍ HUDBU, AMBIENT A ELEKTRONIKU

Německé duo Grandbrothers nachází ve své originální tvorbě způsob, jak propojit zvuk klavíru a experimentální elektroniky. Kontrast starého a nového je jasný už z minulosti obou hudebníků. Zatímco Erol je vystudovaný jazzový klavírista, Lucas vyrábí analogové syntezátory.

Poté, co se seznámili na univerzitě v Düsseldorfu, dali Erol Sarp a Lukas Vogel dohromady Grandbrothers, ve kterých provázali svá hudební zázemí a disciplíny. Jejich společný projekt ale překračuje všechny žánrové škatulky. Vytvářejí zvuk, který kombinuje klasické kompozice s moderní, experimentální produkcí a zvukovým designem.

Ve své originální tvorbě tak našli způsob, jak propojit komorní hudbu a ambient s techno beaty. Překvapivě ale nepoužívají žádné syntetické zvuky – Grandbrothers se záměrně omezují jen na zvuky akustického piana, což dává jejich hudbě unikátní charakter. Aby toho dosáhli, vyvinul Lukas nezvyklý systém – sestrojil sadu elektromechanických kladívek ovládaných přes laptop, která rozeznívají nejrůznější části piana. Tento proces umožnil dvojici objevit nové, dosud neznámé zvuky, kterých se konvenčním způsobem hry nedá dosáhnout a které dávají jejich hudbě unikátní zvukový charakter.