Faerské ostrovy
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

Faerské ostrovy

čtvrtek 30. září od 19:00
Expediční klubovna, Brno
Vstupenka do mobilu
Cena 89 bez dalších poplatků Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje čtyři dny

Základní vstupenka

Základní cena 89 Kč Koupit
Student 59 Kč Koupit
Podpořím Klubovnu 129 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Faerské orstrovy je malé souostroví nacházející se v severním Atlantském oceánu přibližně 400 kilometrů severně nad Skotskem. Jsou sice součástí Dánského království, ale jinak jsou Faerské ostrovy autonomní oblast s vlastním parlamentem a jazykem – faerštinou, jehož historie sahá až do vikingských dob. Celkem žije na ostrovech pouhých 50 000 lidí a asi 4x více ovcí, které dali ostrovům svůj název – Færøerne – Ovčí ostrovy.
Během putování nenarazíte mimo město na žádný strom, pobřeží je lemováno ostrými útesy pod kterými se vzdouvá rozbouřené moře a téměř po celý rok je zataženo a prší – v průměru 283 dnů v roce. Možná i díky chladnému a deštivému podnebí je toto místo i dnes stále opomíjené turisty a při objevování mýty opředených zákoutí jen málokdy narazíte na jakéhokoliv člověka. To už můžete spíš zahlédnout „Huldufólk“ neboli bytosti, o kterých vyprávějí legendy a jež se skrývají ve velkých kamenech. Pokud zrovna neprší a nefouká silný vítr od moře, obklopí vás jedinečné ticho a klid, rušený pouze hučením příboje a chechtáním mořských racků.
Během přednášky se podíváme do nejmenšího hlavního města na světě Tórshavn, na vrchol nejvyšší hory Slættaratindur, obeplujeme na lodi nejsevernější ostrovy Fugloy a Svínoy a na ostrově Kalsoy navštívíme místo, kde podle legendy vylezají na břeh Selkie – tulení ženy. I přes to, že jsou Faerské ostrovy na první pohled pusté a bezútěšné, skýtají krásnou přírodu, svělé lidi a zcela jedinečnou atmosféru, jaké se hned tak něco nevyrovná.

 

Přednáší: Pavel Stejskal