Modelář | Kyjograf 2021
neděle 3. 10. 2021 od 16:00Kino Panorama, Kyjov
Předprodej byl ukončen
Drama, thriller | Česko | 110 minut | 2D | česky | přístupný od 12 let
Režie: Petr Zelenka
Hrají: Kryštof Hádek, Jiří Mádl, Veronika Khek Kubařová, Zuzana Fialová, Richard Stanke, Helena Dvořáková, Miroslav Hanuš ad.
PO FILMU NÁSLEDUJE BESEDA s REŽISÉREM PETREM ZELENKOU
Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech (Jiří Mádl), ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel (Kryštof Hádek), který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Drony jsou pro bývalé spolužáky ze střední školy propustkou do mnoha oblastí lidského konání, kam by se jinak nepodívali. Mezi jejich klienty patří prezidentský kandidát i výtvarníci pořádající happeningy. Drony ve filmu monitorují elektrárny, nosí luxusní kabelky na přehlídce místo modelek nebo sprejují ze vzduchu Petřínskou rozhlednu. Když se však jeden z hrdinů rozhodne využít dron k něčemu úplně jinému, situace ve firmě se začne komplikovat.
Petr Zelenka (*1967) patří k nejoceňovanějším českým scenáristům, režisérům a dramatikům. Vystudoval dramaturgii a scenáristiku na FAMU (1991) a poté pracoval jako dramaturg Filmového studia Barrandov. Napsal scénář např. ke kultovní celovečerní komedii Samotáři (2000, r. David Ondříček).
V roce 1993 na sebe jako režisér upozornil fiktivním dokumentem Visací zámek 1982–2007, na který navázal snímkem Mňága – Happy End (1996). Následoval celovečerní debut Knoflíkáři (1997), snímek Rok ďábla (2002 – Křišťálový glóbus na MFF v Karlových Varech), adaptace vlastní divadelní hry Příběhy obyčejného šílenství (2005) a drama Karamazovi (2008). Jeho nejnovější snímek Ztraceni v Mnichově získal Českého lva 2016 za scénář.
Kde: Kino Panorama, Svatoborská 671, Kyjov
Vstupné: 100 Kč
Doporučujeme zakoupit akreditaci, která Vás opravňuje ke vstupu na všechny projekce a koncert.
Přehled akreditací a vstupenek:
▲ Kompletní přehled akreditací a samostatných vstupenek:
https://www.smsticket.cz/skupiny/427-kyjograf
▲ KYJOGRAF | AKREDITACE KOMPLET (včetně koncertu: Zvíře jménem podzim) ~ 500 Kč/400 Kč - studenti/senioři
https://www.smsticket.cz/vstupenky/25898-akreditace-komplet-kyjograf-2021
▲ KYJOGRAF | AKREDITACE FILMOVÁ (bez koncertu) ~ 350 Kč/300 Kč - studenti/senioři
https://www.smsticket.cz/vstupenky/25899-akreditace-filmova-kyjograf-2021
▲ KYJOGRAF | koncert Zvíře jménem podzim (afterparty Joshek & Ban Jarnet) ~ 250 Kč předprodej/ 300 Kč na místě
https://www.smsticket.cz/vstupenky/25900-koncert-zvire-jmenem-podzim-kyjograf-2021
▲ KYJOGRAF | MECENÁŠSKÁ AKREDITACE (akreditace komplet obohacená dobrým skutkem) ~ 1000 Kč
https://www.smsticket.cz/vstupenky/25901-mecenasska-akreditace-kyjograf-2021
Vstupenky na jednotlivá představení bude možné zakoupit i samostatně, a to online nebo na pokladně kina. Zájemci o animační kurzy si mohou vstupenku zakoupit na www.kyjograf.cz.