Předprodej byl ukončen

The Electrics (SWE/D) • Elma Voge (CZ/US)
HUDBA Elektronika / Jazz / Blues / Klasika

The Electrics (SWE/D) • Elma Voge (CZ/US)

pátek 1.10.2021 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Ojedinělý dvojkoncert – vzrušující hudební alchymie v podání špiček evropské hudební impro scény a premiérový koncert nového českého kvarteta interpretujícího díla špiček světové jazzové avantgardy. 

The Electrics (SWE/D)

Axel Dörner – trubka, slide trumpet
Sture Ericson – saxofony
Joe Williamson – kontrabas 
Raymond Strid – bicí 

Skupina The Electrics představuje výkvět evropské avantgardní impro scény. Tvoří ji dvojice švédských hudebníků saxofonista Sture Ericson, bubeník Raymond Strid, ve Švédsku žijící kanadský basista Joe Williamson a německý trumpetový čaroděj Axel Dörner. Každý z těchto hudebníků patří k oceňovaným a vyhledávaným hráčům jak v oblasti improvizační hudby a frre jazzu, tak v dalších hudebních oblastech jako je moderní jazz nebo tzv. soudobá hudba. Basista Joe Williamson je znám např. spoluprací s australským bubeníkem Tony Buckem, americkým banjistou Eugenem Chadbournem. Raymond Strid je veteránem evropské improvizační hudby, který založil spolu se švédským saxofonistou Matsem Gustafssonem kapelu Gush a je členem Barry Guy New Orchestra. Sture Ericson je jedním z nejkreativnějších skandinávských saxofonistů a německý trumpetista Axel Dörner už od 90. let vyvíjí naprosto ojedinělý přístup ke hře na trumpetu než je zvykem. Od té doby až do současnosti platí, že na trumpetu hraje jako nikdo jiný.

Více informací

Elma Voge (CZ/US)

Marcel Bárta – tenorsaxofon
Vojtěch Procházka – klavír
George Cremaschi – kontrabas
Elia Moretti – perkuse

Permiérové vystoupení nového kvartetu, který dal dohromady v Praze usazený americký kontrabasista George Cremaschi známý hlavně z pražské i mezinárodní improvizační a avant jazzové scény. V kvartetu Elma Voge se Cremaschi a jeho spoluhráči (známí z uskupení Vertigo nebo Pražský improvizační orchestr) rozhodli, že se zaměří na autorskou interpretaci méně známých skladeb legend světového progresivního jazzu jako je Sun Ra, Albert Ayler, Carla Bley a Ornette Coleman.

Ke vstupu do D29 je třeba mít platný doklad o bezinfekčnosti, viz https://bit.ly/covid19d29