Předprodej byl ukončen

Tara Fuki
KONCERT / Hudba – Folk / Country, Worldmusic

Tara Fuki

středa 27.10.2021 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Již přes dvacet let Andrea Konstankiewicz a Dorota Barová společně cestují, hrají, hledají a objevují stále nová úžasná zákoutí života, která otiskují do nových písní. Violocellové duo Tara Fuki stále zůstává ve své tvorbě poetické a jeho skladby znějí křehce a přesto s nebývalou vnitřní silou.

Hudba Tara Fuki je naprosto svébytná (své kořeny má ve společných improvizacích, které jsou postupně hlouběji propracovávány), křehce dynamická a výrazově nesmírně bohatá. Obohacená o otisky různých hudebních stylů s příchutí dálek, vytváří originální krasohled ženského nitra. Jejich písně pro dvě dřevěná těla, protkaná mazlivým zvukem polštiny, vytváří na první poslech křehkou pavučinu tónů, která se mávnutím smyčce dokáže měnit v nebezpečnou past.

 

Vystupující

Tara Fuki (CZ) – web

Více informací

Za svou hudbu obdržely Tara Fuki hned několik cen Anděl, v roce 2007 vystoupily jako první česká kapela na mezinárodním hudebním veletrhu WOMEX ve španělské Seville. Zatím poslední album Motyle vydala dvojice v listopadu 2020 a hrát z něho bude i v Divadle 29.

 Ke vstupu do D29 je třeba mít platný doklad o bezinfekčnosti, viz https://bit.ly/covid19d29