Předprodej byl ukončen

ONLINE: Plavba kolem světa (Richard Konkolski)
ONLINE, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

ONLINE: Plavba kolem světa (Richard Konkolski)

pondělí 18.10.2021 od 20:00
Kolem Světa, Online

O akci

Mořeplavec Richard Konkolski (78), rodák z Bohumína třikrát sám obeplul svět! 

Svou vlastní plachetnici Niké začal stavět v 70. letech ve sklepě bohumínského paneláku. Po čtyřech létech práce přišla na svět 7,4 m dlouhá plachetnice  o šířce 2,3 metrů a se stěžněm vysokým 8 metrů, se kterou vyrazil na závod osamělých mořeplavců přes Atlantik, po kterém pokračoval v plavbě kolem světa. Dobrodružství osamělého mořeplavce byla po třech létech úspěšně ukončena 11. července 1975, kdy se stal prvním Čechoslovákem, který sám obeplul zeměkouli. Pak pokračovaly další plavby.

Jaký byl život na plachetnici při cestě kolem světa? Jak si v malém prostoru vařil? Jak fungovala navigace, nebo práce s plachtami? Jak se vyrovnal s bezvětrnými pásmy podél Velkého korálového útesu a nebo kolem Indonésie. To vše a mnohem víc se dozvíte na přednášce našeho nejznámějšího mořeplavce.

Richard Konkolski je autorem dvaceti knih, mnoha filmů a televizních dokumentů. Jako Čech byl oceněn americkým presidentem Ronaldem Reaganem a jako Američán presidentem Milošem Zemanem. Je nositel dvanácti světových rekordů a byl oceněn čtyřmi tituly jachtaře roku ve třech různých zemích.

 

===
KOLEM SVĚTA ONLINE - cyklus cestovatelských přednášek
Pořádá a uvádí Karel Wolf, info@kolemsveta.cz
Promítá mořepalvec Richard Konkolski

===
Pokud vás online přednášky těší, zde je permanentka na celý měsíc: 
https://www.smsticket.cz/vstupenky/25948-kolem-sveta
===

MÍSTO KONÁNÍ:
> odkaz na živé vysílání dostanete emailem vždy 15 minut před projekcí
> pokud nestihnete živé vysílání, zašleme vám odkaz na záznam přednášky
> promítáme prostřednictvím Zoomu (www.zoom.us)
> připojte se raději dříve, ponechte vypnutý mikrofon a kameru, aby nebyla rušena přednáška. Dotazy je možné klást online prostřednictvím „chatu“