Žamboši - křest CD Světlojemy
HUDBA World music / Ethno / Folk / Jazz / Blues / Klasika / Spirituální

Žamboši - křest CD Světlojemy

čtvrtek 7. října od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenka do mobilu
Cena 199 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 7. října

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

První ze křtů nového alba.

Žamboši se vrací do oblíbeného klubu Kaštan v Praze a pokřtí na jeho pódiu čerstvě vydané album. Jejich, v pořadí pátá, řadová deska nese název Světlojemy a vychází 6.10.2021. Na její realizaci spolupracovali s řadou hostů, rytmiku nahráli Jirka Zelí Zelenka /bicí/ a František Raba /kontrabas/. Elektrické kytary nahrál Pavel Skála a další akustické nástroje Ondřej Kozák, který bude na křtu v Kaštanu 7.10. hostem. CD vzniklo ve Zlínském studiu "V" o zvuk se starali Marcel Gabriel a Petr Vavřík. Název Světlojemy slibuje méně temnoty a více světlých barev a naděje ve dvanácti písních, které Jan Žamboch napsal během pandemických časů.   


Žamboši jsou  původně duo Jana a Stanislavy Žambochových, dnes již trio. Hrají v obsazení kytara, akordeon a bicí. Původní sestavu rozšířil v roce 2005 bubeník Jiří Nedavaška. Za poněkud zavádějícím názvem se dnes ukrývá progresivně znějící folková kapela. její repertoár se opírá o původní tvorbu Jana Žambocha. Své folkové písničky šperkují alternativními postupy a hrdě se hlásí ke kapelám jako byli Traband nebo Čp.8.  

Dosud vydali čtyři alba, z nichž tři získala cenu Anděl a jedno nominaci. Víc si ale trio cení koncertů, kterých odehraje zhruba stovku ročně.

Vystupující

Žamboši (CZ) – web