Cyril Höschl: Psychologické zdroje moci a etika
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE

Cyril Höschl: Psychologické zdroje moci a etika

úterý 16. listopadu od 18:00
Kino Světozor, Praha
Vstupenka do mobilu
Cena 250 bez dalších poplatků Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 16. listopadu

Řada 1-14

Základní cena 250 Kč

Řada 15-20

Základní cena 250 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Zacházej s ostatními tak, jak bys chtěl, aby oni zacházeli s tebou. Tak praví asi nejznámější poučka, která zdánlivě odjakživa tvoří základ našeho etického smýšlení. Je však tento přístup k etice univerzální? Na základě čeho činíme eticky obtížná rozhodnutí? Kdo má moc rozhodovat o tom, co je pro společnost správné a co je etické? Je možné tuto moc delegovat na technologie, například v případě bezpilotních automobilů? Ponořte se trnitých úskalí lidské etiky a odhalte, jak se etická dilemata dotýkají našeho myšlení! Popřední psychiatr Cyril Höschl nám ve své fascinující přednášce přiblíží psychoanalytický, etologický a sociobiologický pohled na psychologické zdroje moci a přiblíží etické otázky, jimž naše společnost čelí v současnosti a blízké budoucnosti.

 

Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych.

je český psychiatr, vědec a vysokoškolský pedagog. Po sametové revoluci byl prvním svobodně zvoleným děkanem 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1990-1997). Od roku 1990 do roku 2014 byl ředitelem Psychiatrického centra Praha a do roku 2011 také působil jako ředitel Centra neuropsychiatrických studií v Praze. V letech 2007-2008 působil ve funkci prezidenta Asociace evropských psychiatrů, v období 2008-2009 v pozici prezidenta Evropské federace lékařských akademií (FEAM). Od r. 2004 působil též jako profesor psychiatrie na Univerzitě P. J. Šafárika v Košicích (do r.2011) a vice-president Vienna School of Clinical Research ve Vídni, Rakousko. Přednáší rovněž v Dánsku a ve Velké Británii. V letech 2004-2011 byl předsedou České lékařské akademie. V r. 2008 obdržel ocenění Česká hlava za mimořádný přínos k popularizaci vědy. Do letošního roku byl ředitelem Národního ústavu duševního zdraví, kde nyní působí jako lékař, pedagog a vědecký pracovník.

 

_____________________________________________________________________

 

Opatření COVID-19 pro vstup na akci

Abychom si společně mohli užít akci, je nutné, abyste splnili jednu z podmínek: prokázat se negativním PCR testem (starým maximálně 7 dní) nebo antigenním testem (starým maximálně 72 hodin), prokázat se laboratorně dokázaným překonáním onemocnění COVID-19 (ne starším než 180 dní) nebo se prokázat očkováním (od poslední dávky musí uplynout alespoň 14 dní). Všichni účastníci akce musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95). Více informací: bit.ly/Covid_CZ

 

Pro vaši bezpečnost a zdraví:

• Použijte dezinfekci u vstupu

• Kromě doby konzumace noste respirátor

• Dodržujte platná nařízení

Dodržujte s námi pravidla bezpečné zábavy. Děkujeme!