Předprodej byl ukončen

Mladí ladí jazz: Madison McFerrin (USA)
HUDBA Pop / Hip Hop / R&B / World music / Ethno / Folk / Jazz / Blues / Klasika

Mladí ladí jazz: Madison McFerrin (USA)

čtvrtek 14. října od 20:00
Jazz Tibet Club, Olomouc

O akci

Madison McFerrin je nezávislá zpěvačka a skladatelka žijící v newyorském Brooklynu. Její hudba se dá popsat jako soulappella (soul + a cappella) nebo také jako soul budoucnosti. Svou roli v tom zřejmě hraje DNA, pochází totiž z pozoruhodné hudební rodiny. 

Madison McFerrin se narodila v roce 1991 a je dcerou zpěváka Bobbyho McFerrina, autora masivního hitu Don’t Worry, Be Happy a desetinásobného držitele ceny Grammy. Její dědeček Robert McFerrin Sr. byl zase prvním černochem, který vystoupil v Metropolitní opeře v New Yorku. Ona sama je absolventkou věhlasné bostonské Berklee College of Music, té nejprestižnější a také největší jazzové školy na světě. Že bude zpěvačkou se prý rozhodla už ve svých 5 letech. Doma každý den zněla hudba umělců, jako jsou Stevie Wonder, James Brown, Aretha Franklin, The Beatles, Eryka Baddu nebo Hiatus Kaiyote.

Své první EP s názvem Finding Foundations: Vol. I vydala v prosinci roku 2016. Právě na něm světu představila své osobité pojetí žánrů a cappella a soul. Hned její první sólo show byla vyprodaná a v New York Times o Madison napsali, že naprosto nádherně pracuje se svým hlasem. V roce 2018 pak vydala druhé EP s názvem Finding Foundations: Vol. II a magazín Pitchfork jí věnoval rovnou celý profil s titulkem “Madison McFerrin is making a cappella cool again”.

Na začátku prosince vydala své nové, povedené EP s názvem You + I. Jsou to její první skladby, které nejsou a cappella. Pracovala na nich se svým starším bratrem Taylorem McFerrinem, známým producentem, DJem a beatboxerem.

Koncerty Madison McFerrin jsou pak neotřelá one-woman show. Na pódiu si vystačí jen se svým hlasem, pianem a looperem, pomocí kterého si vytváří zvukové smyčky. Je tedy sama sobě vokalistkou, zpěvačkou i instrumentalistkou.